В наступному парламенті буде конституційна більшість

4.4т

Згідно соціологічних досліджень, до парламенту шанси потрапити мають 5-6 політичних сил, які долають прохідний бар'єр. Буду максимально відвертим, тому висловлю своє бачення, чому у партії Тимошенко може з'явитися проблема, і вони можуть опинитися в групі ризику, тобто, не потрапити до парламенту.

Справа в тім, що базовий електорат "Батьківщини" та Ю.Тимошенко на сьогодні складає сільське населення, а на його симпатію претендує як мінімум ще дві політичні сили - РПЛ та ЗАСТУП, який очевидно готує чимало сюрпризів в ході виборчої кампанії, набравши необхідну кількість голосів для подолання мінімуму, а це означає, що до по завершенню виборчої гонки у партії Тимошенко може "відмінусуватися" ще близько 3-4 відсотка голосів, адже ця політична структура не може претендувати на зростання симпатиків, бо в українські політиці з'явилось чимало, більш привабливих орієнтирів, таких як "Самопоміч", БПП, Демальянс та іші, на які і будуть орієнтуватися не визначенні виборці. Резюмуючи коротенький аналіз перспектив Тимошенко, підведу ризику на тому, що її партія вже опинилась в групі ризику, тому від Тимошенко слід очікувати екстраординарну риторику та використання заборонених прийомів.

Щодо перспектив радикальної Партії.

Олег Ляшко та його структура менш ніж за місяць втратили 9,7 відсотків голосів, і ця тенденція тільки зростатиме, адже радикальна рекламна кампанія в засобах електронних ЗМІ та використання підконтрольних його партнерам медіа дали негативний результат, і схоже, вже сьогодні у Ляшка відсутній запасний ресурс, він втрачає не тільки електорат, але фінансову підтримку "інвесторів", а чи погодиться продовжувати фінансування кампанії Ляшка його основний інвестор пан Льовочкін - не відомо, адже при такій електоральні тенденції ліміт гарантій у Ляшка - відсутній.

Аналізувати перспективи ГП Гриценка навіть не буду, для мене важко зрозуміти, яке ставлення до цієї політичної сили буде після "грі на волонтерських полях". Залишимо це питання на потім.

Читайте:ЦИК зарегистрировала кандидатами экс-нардепов, Таруту и шесть Дартов Вейдеров

Народний Фронт. У цієї структури є всі шанси отримати підтримку виборців в 10 + %, адже вона щойно розпочала свою агітацію. І саме ця партія разом з Блоком Петра Порошенка і створить більшість в наступному парламенті, схоже на те, що ця більшість буде конституційна. При таких темпах, є всі шанси отримати в парламенті реформаторську більшість, адже і Яценюк і Порошенко зацікавлені в зростанні популярності та в кредиті довіри, з тих причин, що вони обидва амбітні політики, а досягнути успіх можна лише граючи колективно і на користь реформам.

Такі дані опитування оприлюднив Київський міжнародний інститут соціології.

39,5% - Блок Петра Порошенка (Ю.Луценко).

10,4% - Радикальна партія Олега Ляшка.

7,8% - "Батьківщина" (Ю.Тимошенко).

6,9% - "Громадянська позиція" (А.Гриценко)

5,8% - "Народний фронт" (А.Яценюк).

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости