Минулої суботи на одному з російських телеканалів у черговому політичному ток-шоу взяв участь лідер українських комуністів Петро Симоненко. Він заявив, що його політична сила активно бореться проти "фашистського режиму", використовуючи легальні й інші методи боротьби, в тім числі й підпільні.

Звичайно, не треба перебільшувати сказаного Петром Симоненком і вслід за ним видавати бажане за дійсне. Але все ж СБУ мала би поцікавитися, що саме мав на увазі "підпільник" Петро, якщо взяти до уваги заборону Компартії України.

"Експерти" в студії намагалися зробити з Петра Симоненка цапа-відбувайла і звинуватити його у всьому, що нині відбувається в Україні. Прямим текстом лідера українських комуністів закликали організувати народне повстання проти "нацистської хунти в Києві", водночас засумнівавшись, що Компартія України загалом і Петро Симоненко зокрема можуть це зробити.

Намір кремлівських ляльководів зрозумілий. Вони витягнули нафталінового Петра Симоненка, аби хоч якось активізувати своїх прихильників в Україні на тлі процесу декомунізації. А той активно відбивався від висунутих на його адресу звинувачень, намагаючись довести свою корисність московському режиму. Зовсім слізними виглядали його потуги переконати студію і самого себе в тому, що він живе на "нещасних" 9 тисяч гривень зарплати. До речі, яка може бути зарплата в лідера комуністів, якщо його політична сила заборонена в Україні?

І все ж я би не відмітав з порогу маячню, яку ніс Петро Симоненко з екранів московських телевізорів. Відомо, що комуністи взяли активну участь у спротиві Майдану і Революції гідності, підтримали захоплення росіянами Криму та частини Донбасу. Інша справа, чи координував ці дії їхній лідер, чи все-таки вони діяли за власними переконаннями без нього.

Не слід применшувати загрозу, яку несуть українському суспільству комуністи. Зараз вони зачаїлись, шукають слушної нагоди, аби нагадати про себе. Візит Симоненка до Москви може засвідчити лише про одне: Кремль підкине грошенят українським комуністам, аби вони розхитували ситуацію в Україні. І все ж олігархічна політична сила, на яку фактично перетворилася Компартія України, вкотре приречена на поразку, бо поступ історії ще нікому не вдалося зупинити.

Читайте все новости по теме "Политический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости