На сьогодні НАК "Нафтогаз України" має у своїх сховищах понад 11, 36 мільярдів кубометрів газу. Нагадаю, що голова правління Андрій Коболєв заявляв, що цього року у підземні сховища буде закачано менше, аніж минулого року (у 2015 в сховищах України було 13 мільярдів кубометрів газу). Нині ніхто не може спрогнозувати, якою буде зима, а відтак – скільки газу знадобиться і чи доведеться його докуповувати. Разом із тим, не слід виключати і можливості переговорів з Росією щодо купівлі у них газу (нині ніхто з РФ перемовини не веде). Тобто, баланс необхідного для України газу буде визначатись температурою повітря узимку.

Загалом же, за результатами 2015 року, Україна потребує 12 кубометрів газу для промисловості, окрім того 20 мільярдів кубометрів газу споживає населення. У 2015 році Україна імпортувала 26 мільярдів кубометрів газу і його вистачило. Тобто, враховуючи нинішню статистику, слід відзначити, що ситуація виглядає непогано, позаяк не забувайте й про внутрішній видобуток газу в Україні (це приблизно 20 мільярдів кубометрів на рік).

Говорячи про вугілля, то тут варто відзначити, що стратегія нового міністра енергетики Ігоря Насалика і, мабуть, президента полягає у тому, щоб не припиняти поставку вугілля, незважаючи й на складнощі з окупованими територіями. Їх тактика призводить до меншої диверсифікації української залежності від не прогнозованих поставок групи А (антрациту) з ворогуючою стороною.

Щодо ціни газу для України, то тут слід відзначити грамотну позицію НАК "Нафтогаз України". Наша країна позиціонує оптимальну ціну закупівель з Росією як: ціна на хабі + транспортування. Враховуючи це, оптимальною ціною для України було б 120-130 доларів за тисячу кубометрів. Водночас, Росія пропонує нам газ приблизно по 160 доларів.

Щодо майбутніх цін на газ, то тут варто зауважити, що нині у світі йде активний розвиток альтернативних джерел енергії та технологій. Відтак, можна сміливо прогнозувати зменшення ціни на природній газ. Окрім того, нині в Європу активно приходить газ зі США і таким чином створюється якісна конкуренція, яка мотивує до падіння цін на газ.

Гадаю, тенденція по зниженню ціни на газ буде спостерігатися щороку, а в Україні ми бачитимемо поступову заміну російського газу американським (або ж з інших джерел). Цей процес вже запущений. За інформацією НАК "Нафтогаз України" уже впродовж опалювального сезону минулого сезону ми не закуповували газ у Росії.

Читайте все новости по теме "Экономический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги