УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС
Михаил Гончар
Михаил Гончар
эксперт по вопросам энергетики, президент Центра глобалистики "Стратегия XXI"

Блог | "Газпром" серйозно ризикує

'Газпром' серйозно ризикує

Як стало відомо, "Нафтогаз" подає в суд на "Газпром" з наміром змусити "Газпром" продавати паливо за ціною "хаб мінус транспорт". Якщо буде відповідне рішення арбітражної інстанції, тоді "Газпром" буде змушений виконати його. Але поки він це ігнорує і буде ігнорувати.

Питання не в тім, що арбітраж буде приймати рішення, щоб "Газпром" продавав за іншою контрактною формулою. Арбітраж такого рішення приймати не буде і не має права. Відмінна риса Стокгольмського арбітражу, що в процесі розгляду він аналізує не просто укладений контракт, але й ринкове середовище, на предмет того, чи відповідають положення умови контракту ринковим умовам. І в цьому контексті, звичайно, ризик для "Газпрому" дуже серйозний. Тому що та форма, яку він заклав в контракт, явно дає завищені ціни, вони завжди вище ринкових. За такі дії "Газпром" може бути оштрафований, тому що формула може виявитись такою, що не відповідає ринковим реаліям. І тоді відбудеться те, про що, так би мовити, "мріє" "Нафтогаз". Але і не в такій прямі формі.

Читайте: Марш-кидок "Газпрому"

При цьому арбітраж не буде приймати рішення, скільки газ буде коштувати для України. Він винесе вердикт з точки зору того, скільки, наприклад було переплачено за газ. А "Газпром" буде змушений повернути ці кошти.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...