Николай Томенко
Николай Томенко
Украинский политик

Блог | Прип’ять може стати музеєм однієї людської помилки

Прип’ять може стати музеєм однієї людської помилки

У наступному році виповниться 30 років з часу трагедії на Чорнобильській АЕС. Це принципова дата, і до цього часу ми повинні нарешті визначитись з подальшою долею Чорнобильської атомної електростанції, завершити будівництво захисного саркофагу на об'єкті "Укриття", а також, враховуючи сучасний стан справ, переглянути статус так званої 30-кілометрової зони відчуження, яка на сьогодні отримала сумнозвісний статус "зони тіньової економіки і корупції", зокрема, з точки зору реалізації металобрухту, лісоматеріалів, "освоєння" бюджетних коштів тощо.

Видео дня

Зауважу, що на сьогодні, фактично, відсутні державні документи, які би визначали подальшу стратегію розвитку цього регіону.

Багато експертів і фахівців переконливо доводять, що вже немає необхідності у 30-кілометровій зоні відчуження, адже закінчився період напіврозпаду багатьох шкідливих речовин. А тому необхідно визначити реально забруднену територію, умовно кажучи, 10-кілометрову "довічну зону". Це територія, забрудненість на якій буде зберігатись ще досить тривалий час. Вся решта територій мусить бути перетворена у Чорнобильський біосферний заповідник.

Що це дасть? По-перше, це зекономить бюджетні кошти. По-друге, гарантує охорону природних комплексів. По-третє, дасть можливість залучати інвестиції. У самому Чорнобилі має розташовуватись адміністративний центр майбутнього біосферного заповідника, а всі виробництва варто було би перенести на промисловий майданчик ЧАЕС.

Щодо долі міста Прип’ять, то воно повинно стати містом-музеєм однієї людської помилки. Там має бути відповідний інформаційний центр, який би дав можливість будь-якій людині побачити на власні очі, до чого може призвести людська помилка.

За будь-яких обставин, державі необхідна ЧІТКА, АДАПТОВАНА ДО СУЧАСНИХ УМОВ стратегія розвитку цього регіону, щоб чорнобильську зону перетворити із "зони тіньової економіки і корупції" на територію просвітництва, науки та інвестицій.

Пропозиції щодо майбутнього Чорнобиля і так званої зони відчуження я направив до Президента України і сподіваюсь, що відповідна стратегія дій буде підготовлена і затверджена напередодні 30-річчя Чорнобильської трагедії.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...