Як Тарас Шевченко і Михайло Грушевський гроші для Росії збирають

Як Тарас Шевченко і Михайло Грушевський гроші для Росії збирають

Фонд Тараса Шевченка, Михайла Грушевського, Ярослава Мудрого чи Володимира Великого. Патріотично? Надійно? Викликає довіру? Але не поспішайте вкладати свої гроші в ці Фонди. Адже збирає їх під українською маскою… російська компанія.

Йдеться про Інвестиційну групу "УНІВЕР", яка заснована в 1995 році в Москві. Як зазначається на сайті компанії, вона має 15-річний досвід успішної роботи на фондових ринках, входить в першу двадцятку найбільших російських інвесткомпаній. З 2005 року інвестиційна група УНІВЕР здійснює свою діяльність на українському фондовому ринку.

Українцям пропонують вкладати гроші (мінімальна сума інвестицій - 1 000 гривень, рекомендована сума інвестиції - від 5 000 гривень) у такі Фонди:

Видео дня
  • "Ярослав Мудрий: Фонд акцій" - максимальний заробіток на рості фондового ринку
  • "Володимир Великий: Фонд Збалансований" - підвищена дохідність при збалансованому ризику
  • "Тарас Шевченко: Фонд Заощаджень" - прибутковіший за банківський депозит, збереження грошей від інфляції
  • "Михайло Грушевський: Фонд Державних паперів" - максимальний захист інвестицій

Цілком очевидно, що ні з правової, ні з точки зору історичної справедливості жодна комерційна компанія, тим більше російська, не має права використовувати визначні історичні імена, а тим більше – в сумнівних фінансових операціях.

Отож, думаю, що Уряд, Служба безпеки України відповідно відреагують на таке зловживання українською історією в інтересах російської фінансової компанії.

Довідка

На офіційному сайті зазначено: "Засновник і президент Групи - Тарас Козак, народився на заході України. Чи багато ви знаєте людей з більш українськими ім'ям і прізвищем? Керуючий директор і генератор ідей - Олексій Сухоруков. Народився на Уралі, але серцем прикипів до України, своєї історичної батьківщини, а душею - до її фондового ринку".

"Прикипіли" до України засновники УНІВЕРу порівняно недавно, з 2005 року. А до цього, скажімо, засновник групи, уродженець Тернопільщини, у віці 17 років поїхав з України до Росії, де навчався в Московському державному університеті ім. М.В. Ломоносова, а потім здобув освіту і у Всеросійському фінансово-економічному інституті. Після закінчення МДУ Тарас Козак отримав роботу в столиці Росії. За його словами, "програмістом працював лише два місяці, а потім перекваліфікувався на спеціаліста фондового ринку… Потрапив у компанію, що займалася біржовими операціями. Вчився на власних та чужих помилках. Мій товариш на початку 1990-х заробив $15 тисяч на акціях "МММ", але потім, вклавши їх знову, втратив усе. Його згубила жадібність".

Цікаво, що з 1996 по 2006 рік Тарас Козак був заступником Голови Правління "УниверБанка" (м. Москва, РФ). Виявляється, що у серпні 2006 році ліцензія цього банку була відкликана: "Лицензия отозвана в связи с неисполнением банком федеральных законов, регулирующих банковскую деятельность, и нормативных актов ЦБ, нарушениями Федерального закона "О противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма", а также учитывая неоднократное применение мер в порядке надзора. Универбанк допускал нарушения законодательства и нормативных актов Банка России о противодействии отмыванию преступных доходов, в том числе несвоевременно направлял в Федеральную службу по финансовому мониторингу сообщения по операциям, подлежащим обязательному контролю. В деятельности банка выявлены нарушения правил ведения бухгалтерского учета и порядка осуществления расчетов, за которые Центробанком неоднократно применялись меры воздействия. Кроме того, банк был вовлечен в проведение сомнительных операцій".

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.