Ленін, Щербицький і Кравчук

3.7т

Вперше за 97 років 7 листопада – день Жовтневого перевороту відбувається без комуністів в українській владі.

Я добре пам’ятаю останню велелюдну демонстрацію у Києві на 7 листопада. Це було у 1987 році. Вихідний день. Нас, першокурсників журфаку КДУ, зібрали як і інших студентів біля червоно корпусу.

Декому в руки дали червоні прапори. Вишикували у колону і повели до площі Толстого. Далі – Хрещатиком. На Майдані, який тоді називалася Площа Жовтневої революції стояв пам’ятникам бійцям революцію. На чолі, звісно ж, з Лєніним. А під ним – трибуна. На ній – Щербицький, Івашко, Шевченко, Кравчук і вся інша партноменклатура, яка поважно здіймала правицю, вітаючи демонстрантів. Такі собі полубоги, які вітали нас зі свого Олімпу. Хоча ні. Вони більше нагадували напівмерців.

Ми рухалися колоною достатньо швидко, тому і партійних мумій я не встиг розгледіти. Зараз згадую лише суцільну трибуну. Колону завели до Подолу.

А потім було 7 листопада 1990 року. На площі Перемоги, якою мали б рухатися танки – для участі у параді, студенти перекрили дорогу. Тоді міліція розігнала демонстрантів.

Далі про 7-е листопада згадували лише комуністи та соціалісти. Які упродовж останніх 27 років перебували в українській владі. За цей час знесли пам’ятник героям революції. Площу Жовтневої революції перейменували у Майдан Незалежності. Звалили на Бесарабці Леніна. Колишні комуністи Кравчук, Кучма, Ющенко і Янукович встигли побувати президентами України. Колишні комуністи Плющ, Мороз, Ткаченко, Литвин покерували Верховною Радою.

І от тепер комуністів і соціалістів у Раді вже не буде.

Як там говориться: "Дедушка умер, а дело живет. Лучше бы было наоборот".

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги