Як мінімум, на цій сесій Верховної Ради відставки уряду Яценюка не відбудеться. І причина тому – не у неефективній діяльності нинішнього прем’єра, і навіть не у його підтримці МВФ чи західних партнерів, а насамперед - у помилках команди Президента П. Порошенка.

Справа в тому, що команда Президента, вносячи зміни до Конституції в частині децентралізації та правосуддя настільки прагнула збільшити повноваження Президента на так званий "перехідний період", що Захід загалом і експерти зокрема побоялися можливої монополізації влади в руках одного інституту президентства. А тому при всій критиці Яценюка вони тепер роблять усе, щоб в Україні зберегти бодай певну систему стримування і противаг по лінії "президент-уряд".

Саме тому я не бачу зараз 226 голосів за зміну уряду Яценюка. І заслуга в цьому, перш за все, команди Петра Порошенка, яка, прагнучи максимальної влади для себе і Президента, створила ситуацію, за якої А. Яценюк залишиться прем’єр-міністром так званого "третього уряду" після Майдану.

Отож, поява нового, проукраїнського уряду або дострокові вибори стануть актуальними не раніше осені 2016 - весни 2017 року.

Читайте все новости по теме "Политический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости