УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Блог | "Меркель під тиском": чому Німеччина хоче якнайшвидше вгамувати агресію Росії

'Меркель під тиском': чому Німеччина хоче якнайшвидше вгамувати агресію Росії

У Берліні уважно аналізують і оцінюють ситуацію щодо врегулювання конфлікту на сході України. Там розуміють, що Мінські домовленості зайшли в глухий кут, а зусилля Німеччини як головуючої країни в ОБСЄ є недостатніми, щоб врегулювати ситуацію. Окрім того там бачать безперспективність нормандського формату. Виходить, організація безпеки співробітництва в Європі діє неефективно. Так, канцлер Німеччини Ангела Меркель, яка безпосередньо залучена до врегулювання ситуації в Україні, зацікавлена у тому, щоб досягти конкретних результатів у цьому питанні.

Видео дня

Нещодавню заяву Меркель про бажання Німеччини скасувати санкції для Росії (яка, до речі, прозвучала разом із гострою критикою російських військових сил, які дислокуються біля кордонів України) слід розуміти як невелике вікно можливостей для Кремля. Таким чином Меркель нагадала Путіну, що зняття санкцій можливе і ніхто не хоче ескалації конфлікту з Росією. Втім російський президент повинен піти на зустріч світу. Тому головна ціль цієї заяви: залишити у стіні між РФ і Європою віконце для перемовин.

В той же ж час, Кремль не відмовляється від своїх амбітних цілей залишити під своїм впливом Україну. Цей намір зберігається і попри невдалу спробу збудувати так звану "Новоросію". І Німеччина прекрасно розуміє, що навіть 4-5 вересня під час Саміту G20 (великої двадцятки у Китаї, - Ред.) навряд вдасться домовитися до чогось конкретного з РФ. Втім нещодавня заява Меркель все-таки направлена на те, щоб підштовхнути Путіна до адекватного і мирного розв’язання конфлікту.

Читайте: Ахиллесова пята Меркель

А взагалі Берлін зацікавлений у розв’язанні російсько-українського питання. Справа у тому, що вже через чотири місяці головуюча в ОБСЄ Німеччина, змушена буде презентувати підсумки своєї роботи… а головне з першочергових питань донині залишається невирішеним.

Окрім того, зовсім скоро у Німеччині відбуватимуться вибори і Меркель та її партії треба буде презентувати позитивні результати своєї діяльності у зовнішньополітичній сфері (серед них - кроки щодо вирішення російсько-українського питання). Канцлер Німеччини зараз знаходиться під потужним тиском своїх опонентів, які критикують її через безрезультатну політику. Саме тому Меркель понад усе зацікавлена побачити бодай якісь добрі зрушення у питанні агресії Росії проти України.

Водночас, особисто я вважаю, що попри усі намагання Німеччини, ми навряд станемо свідками бодай якогось позитивного результату. Принаймні, це стосується Саміту G20 в Китаї.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...