Впізнай себе: 11 яскравих типажів українських туристів

20,2 т.
Впізнай себе: 11 яскравих типажів українських туристів

Ви часто помічали, що турист від туриста різниться? Хтось любить подорожувати для того, щоб провести відпустку, а хтось – задля нових відчуттів. А для когось подорожі – це стиль життя і саморозвитку.

Турист-лежака

Такий турист найбільше цінуватиме комфорт і сервіс. Після важкого робочого року він перш за все прагне релаксу і спокою – відпустка не така вже й довга, щоб витрачати її на дрібниці. Пріоритет для них – пляжі та готелі.

Куди податися:

Відвідати пляжі, як у містах, так і на узбережжі Чорного моря.

Курортні місця України: Одеса, Скадовськ, озеро Світязь, Очаків та ще багато інших.

Аквапарки країни. Гарний варіант для літнього відпочинку вихідного дня.

Видео дня

Шукач пригод

Для шукачів пригод питання комфорту в подорожах відходить на другий план. Їх цікавлять природні красоти, замки та їх руїни – усе, що потребує деяких зусиль, щоб побачити. Вони із задоволенням вирушають на пошуки Червоноградського замку чи Голубих озер. Часто для них сам процес подорожі приносить більше задоволення, ніж пам’ятка, на яку вони приїхали подивитися.

Куди податися:

До численних замків.

Невідомі водойми України: озера, водоспади, каньйони та затоки.

Ну і, звичайно, куди без Карпат?

Екстремал

Туристи-екстремали цінять тільки високий рівень адреналіну в крові. Все решта відходить в ранг другорядного. Стрибнути з парашутом чи вночі попросити прикурити на Троєщині чи Сихові? Вилізти на найвищу скелю, чи підкорити зимові вершини? Запросто, це все про них.

Куди податися:

Підкорити скельні масиви.

Зайнятися альпінізмом і поїхати в похід Карпатами чи Кримом.

Сплавитися Черемошем чи порогами Південного Бугу.

Інтелектуал

У певній мірі протилежністю екстремалу є інтелектуал. Його цікавлять знання, а не враження. Він захоплено розглядає музейні експозиції і знає, чим модернізм відрізняється від класичного стилю в архітектурі. Він цінує смачну каву вранці та цікаві розповіді екскурсовода.

Куди податися:

Національні музеї Києва, Львова, Одеси та Харкова.

Колочава – село-музей.

Переяслав-Хмельницький – місто з найбільшою кількістю музеїв на кількість жителів.

Урбаніст

Туриста-урабніста цікавлять міста. Природа, намети чи небезпека – не його стихія. Він любить архітектуру, громадські простори та оригінальні заклади. Він може довго блукати вуличками нового міста, роздивлятися його з усіх боків. Часто полюбляє сучасну архітектуру та розмови про європейські міста, в яких він побував раніше.

Куди податися:

Львів та Одеса стануть його улюбленими цілями на вихідні.

Харків та Дніпропетровськ мають шанс перетворитися у приємне відкриття для них.

Чернівці, Кам’янець-Подільський та Ужгород теж не залишать байдужими справжнього урбаніста.

Етнотурист

Таких туристів найбільше цікавлять традиції. Вони готові податися хоч на край світу, щоб побачити, як там живуть люди. Його особливо манять етнофестивалі, свята, а також етнографічні музеї, де можна відчути вікові традиції народу.

Куди податися:

Скансени та етнографічні музеї.

Гуцульщина, як і всі Українські Карпати, де збереглися неповторні національні традиції.

Полісся, яке своєю архаїкою обов’язково зацікавить етнотуриста.

Сталкер

Сталкери – дуже специфічні туристи. Їх цікавлять недобудови, руїни заводів та воєнних баз, підземелля і т. д. Часто такі туристи виявляються іноземцями, які хочуть побачити руїни такого страшного в минулому Радянського Союзу. Найбільшими ворогами сталкерів є сторожі та поліція, які ніяк не дають їм спокою насолодитися небезпечними та аварійними об’єктами.

Куди податися:

Покинуті військові об’єкти.

Чорнобильська зона – Мекка для сталкерів.

Шопер

Туристи-шопери цікавляться торговими центрами, а особливий інтерес для них – сезонні знижки. За ними вони готові податися на інший кінець країни. Брендові речі, екслюзивні аксесуари, покази мод – усе це їхня пристрасть.

Куди податися:

Прогулятися Хрещатиком у Києві та зазирнути в Пасаж.

Центральна частина Одеси, особливо одеський Пасаж.

Великі торгові центри Києва, Львова, Одеси та Харкова.

Гастрономічний турист

Для поціновувачів кулінарного мистецтва пріоритетом є місцева кухня. Чим вона цікавіша і різноманітніша, тим більше буде вабити туриста. Він чудово розбирається в стравах, особливостях їх подачі. Вишуканий смак та хороший сервіс обов’язково стануть йому орієнтиром у подорожах.

Куди податися:

Гастрономічні та винні фестивалі Закарпаття.

Колоритні ресторани Львова та Одеси.

Автостопер-студент

Не дарма найкращі роки – студентські. Хоч і без грошей та комфорту, але бажання побачити все переважає раціональні думки про власний гаманець. Тому вони часто вдаються до автостопу – найдешевшого способу пересування дорогами України. За дорогу вони платять компанією та цікавою розмовою, а самі поїздки перетворюються в суцільну спонтанність.

Куди податися:

Узбережжя Чорного моря.

Карпати.

Кам’янець-Подільський та Чернівці.

Шацькі озера.

Турист екстракласу

Йому не важливо, куди і коли. В нього є напрям, і він добирається туди будь-якою ціною. Він любить свою країну і цінує її такою, якою вона є. Для таких туристів дорога і сама подорож перетворилися в сенс життя – постійне пізнавання світу навколо.

Куди податися:

Всюди.

Пам’ятайте, життя занадто коротке, щоб просиджувати час в офісі чи на роботі. Подорожуйте і пізнавайте світ та свою рідну Україну!

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.