"Всі звірі рівні, але деякі з них рівніші від інших", - писав Джордж Орвелл. Ось навіть в середовищі колишніх вищих чиновників є свої недоторкані й привілейовані. Леонід Кучма, зокрема.

Десь місяць тому Порошенко скасував дію президентських розпоряджень 1992-2010 років про матеріальне забезпечення та охорони колишніх вищих державних чиновників - глав держави, прем’єр-міністрів, спікерів парламенту тощо. Деякі подібні рішення ухвалив і КМ.

Але одразу кинулось у вічі, що у цьому списку відсутнє прізвище Кучми. Про це свого часу згадувала у своєму дописі Лариса Івшина.

Між тим існує розпорядження Кабінету Міністрів України, підписане М.Азаровим, від 19 січня 2005 р. №15 "Про забезпечення, обслуговування та охорону Л.Д. Кучми".

Ним встановлене наступне:

1. Установити Л.Д.Кучмі щомісячне грошове утримання у розмірі місячного фонду оплат праці Президента України. Щомісячне грошове утримання виплачується Державним управлінням справами і відповідно змінюється у разі збільшення зазначеного фонду.

2. Для забезпечення діяльності Л.Д.Кучми створити апарат у кількості трьох осіб (радник і два помічника). Фінансове забезпечення апарату здійснюється Державним управлінням справами.

3. Надати Л.Д.Кучмі у довічне користування дачі №72 Державного управління справами з необхідним обслуговуванням та охороною. Утримання провадиться за рахунок держави.

4. Транспортне обслуговування Л.Д.Кучми забезпечується Державним управлінням справам за рахунок держави (два автомобілі та чотири водії).

5. Управлінню державної охорони зберегти охорону Л.Д.Кучми відповідно до Закону "Про державну охорону органів державної влади України та посадових осіб".

6. Зберегти за Л.Д.Кучмою та його дружиною медичне, санаторно-курортне обслуговування закладами Державного управління справами та побутове обслуговування (один кухар, дві покоївки і два офіціанти).

7. Надати Л.Д.Кучмі право безплатного проїзду в межах України залізничним, повітряним, водним та міським пасажирським транспортом (крім таксі). Відшкодування перевізниками витрат за проїзд здійснюється Державним управлінням справами за рахунок держави.

8. Оплата користування житлом, комунальними послугами, газом, електроенергією та іншими послугами Л.Д.Кучмою провадиться у розмірі 50% установлених тарифів, решта оплачується Державним управлінням справами за рахунок держави.

Далі розпорядженням Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2005 р. №42 за підписом Ю.Тимошенко воно було скасовано, але вже 18 квітня 2007 року уряд В.Януковича його дію відновив.

У наступний свій прихід на посаду керівника КМ Ю.Тимошенко цей документ вже не чіпала, і тому він чинний дотепер. У цьому можна пересвідчитись, зайшовши до бази законодавства України за цим посиланням. Щоправда, текст його відсутній (передбачений лише для службового користування), що дивно, беручи до уваги нещодавні обіцянки зняти усі грифи з подібного роду паперів.

Може урядовці пояснять народу, чому для Кучми зроблено такий виняток? Нехай, як його колишні колеги віднедавна, платив би повну вартість за своє проживання на держдачі, бо свою квартиру на Десятинній він продав, і йому, вочевидь, бідолашному, немає де жити, а усе інше від нього треба просто прибрати.

Є питання і до ВР. Ще 7 червня 2006 року Володимиром Литвином було підписане розпорядження №296, згідно з яким усі голови Верховної Ради після закінчення своїх повноважень забезпечуються кабінетом в адміністративних будівлях парламенту, а також службовим автомобілем. Щось я не чув, щоб його скасували.

Чи не зайва розкіш це тепер, коли усі витрати ідуть "під ніж"?

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости