Згадати все: Путін повинен відповісти

Згадати все: Путін повинен відповісти

Текст перекладено спеціально для сайту "Обозреватель". Оригінал читайте на Сnn.

Олександр Литвиненко був першою і останньою людиною, яка наважилась критикувати російського президента Володимира Путина. Під час розслідування справи британські слідчі відкопали секретні документи команди Путіна.

Виявилось, що у березні 2003 року, за три роки до скандально відомого отруєння в одному з готелів Лондона, керівництво Кремля склало чорний список, так званих "ворогів держави", до складу якого потрапив Литвиненко. З того часу, при загадкових обставинах загинуло кілька відомих особистостей, кільки з них – на британській землі.

Видео дня

У справі Литвиненка постраждали не лише екс-працівник КГБ та його близькі. Сліди полонію-210 були знайдені по всьому Лондону, у готелі "Millenium", на футбольному стадіоні "Emirates", в японському ресторані "Itsu", в аеропорту Хітроу. Близько 700 осіб звернулись до лікаря із скаргами на радіоактивного отруєння різного ступеня важкості.

Можна сказати, що Росія вже застосовує ядерну зброю проти Великобританії, при чому, це відбувається досить ефективно.

Це не пусті слова, я говорю тільки про конкретні факти. Ще один випадок, коли Москва прибрала непотрібних людей зафіксований в 2012 році. Російських чиновників звинуватили у шахрайських схемах масового відмивання грошей. Єдина людина, яка могла підтвердити і розсекретити усі таємниці кремлівського правління в цій справі – Олександр Перепеличний. 44-річний свідок почувався чудово, але одного дня, під час пробіжки, Перепеличний впав посеред вулиці й помер. Випадковість? Ви дійсно у це вірите?

Якщо Британія не хоче, щоб убивств стало ще більше. То повинна реагувати вже сьогодні.

А як же юрист інвестиційного фонду "Hermitage Capital Management" Сергій Магніцький? Від допоміг організації ухилитись від сплати податків. Найдивніше те, що під час слідства він раптово почав скаржитись на здоров’я, а вже через деякий час помер у лікарні. Після цього випадку уряд США ввів ввів так званий "закон XXI століття", про те, що рахунки розкрадачів державного майна, на території Америки будуть заморожуватись, а відомі кримінальні постаті будуть внесені до "чорного списку".

Хоча правління Великобританії ухвалило подібний законопроект, на практиці, він, фактично, так і не запрацював.

Чиї ж інтереси захищають? Здається, бажання британського уряду вибудувати дипломатичні відносини з Росією і розвивати бізнес-партнерство, стало важливішим, ніж громадська безпека та правосуддя.

У мене складається враження, що мешканці Британії стали піддослідними кроликами Росії. Путін з легкістю випробовує новітні методи убивств, а правління Британії закриває на це очі.

Потрібно діяти рішуче, аби вбивства не повторювались знову і знов, наприклад, заморозити активи, заборонити в’їзд до Великобританії, адже, жертвами наступного свавілля Росії можуть стати ні в чому не винні прості перехожі.

disclaimer_icon

Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...