Кремлівські ігри в сусідів

32.1т

Росія працює методично в багатьох напрямках одночасно, дестабілізуючи ситуацію не лише в Україні чи Сирії, але й в інших країнах. Саме з метою посіяти розруху, перетасувати владу, відтягнути увагу Європи й Америки від подій в Україні і покликана діяльність російської агентури.

Зазвичай це якісь мілітаризовані формації з ясно вираженими російськими симпатіями і НАТОвськими антипатіями. А рецепт всюди один і той самий. Створюється структура на зразок Правого сектора й Тризубу, організовуються вишколи, спеціальні табори і перед молоддю постає марево якогось ще до кінця не усвідомленого ворога.

Погляди цих структур разюче нагадують погляди ПС. Вони проти Євросоюзу, проти НАТО, але разом з тим мають імперіалістичні замашки та плани щодо своїх сусідів, з якими у них, на їхній погляд, ще не узгоджені територіальні проблеми.

Характерною рисою є те, що усі оці структури мають сентименти до Росії і вбачають саме у ній перспективи майбутніх стосунків.

У Чехії раптом вигулькнула організація "Чехословацьких вояків у запасі", тобто вояків, які служили ще в епоху соціалізму. Свої вишколи вони провадять у лісах, переслідуючи уявних "біженців". Роблять це нелегально, бо самопроголошені бойовики охороняти кордон у Чеській Республіці не можуть. Але практикування не заборонене. Як не заборонені навчання, основним сценарієм яких є війна з НАТО. Чому з НАТО? Бо, мовляв, саме Північний альянс може напасти першим.

Колишній армійський лікар і комендант польового госпіталю в Афганістані Марк Обртел вважає, що НАТО готує наступальну війну проти Росії. Наприкінці минулого року, через одинадцять років після закінчення служби, він вирішив повернутися в армію через "злочинні інтереси НАТО". Бо, на його думку, саме НАТО розв’язало війну в Україні.

Власне відтоді й народилася ця дивна організація, яка проявила себе недавно мітингом на підтримку президента Земана. А решта вільного часу минає у лісах на відродженні військових навичок, вивченні топографії, виживанні на природі та удосконалення самооборони.

Випадок з "Чехословацькими вояками у запасі" не поодинокий.

У Польщі теж з’явилася воєнізована організація "Стрілець, яка готує вояків у лісах. Один з польських генералів-пенсіонерів оцінює сили "ополченців" на 80 000 чоловік в 120 групах з різним рівнем підготовки

У Словацькій Республіка виникла формація "Словацькі призовники". Вони мають глибокі симпатії до Росії і теж займаються вишколом у таборах. За своїм характером ця організація є націоналістичною. Засади їхньої політики чіткі й недвозначні: "Одноголосно відкидаємо будь-яку участь в боях, які є геополітичною агресією глобальних еліт за посередництвом НАТО. Використовуючи свої цивільні і військові навички і знання, маємо намір створити в потрібний час достатньо потужно організований громадянський тиск для забезпечення дотримання нашої патріотичної мети".

Як саме виглядатиме використання "військових навичок", щоб сприяти досягненню "патріотичної мети" документ не визначає. Але войовнича риторика присутня: "Статус батьків сімейств наказує нам взяти в руки зброю у випадку, якщо нам у співпраці з усіма людьми доброї волі не вдасться зупинити політиків, які закликають до гонки озброєння і мобілізації. Ми не дозволимо нашим найближчим страждати так, як страждають жінки і діти на вулицях Новоросійських міст".

Зверніть увагу на те, під яким іменем фігурує тут Донбас. Авжеж, саме так, як в російській пропаганді: Новоросія! Чи не тому, що й заява ця писалася у Кремлі? НАТО у пропагандистських заявах цієї організації, яка не приховує при цьому своїх симпатій до Росії, звучить не інакше як "злочинний альянс". "Нашими ворогами є не російські солдати, а наші політики" – таке гасло можна прочитати на першій сторінці їхнього сайту. Словацьких і чеських політиків там звинувачують не більше й не менше, як у "вбивствах в Україні".

Вацлав Гавел оголошується "найбільшим зрадником чехословацького народу".

В Румунії днями затримали представників організації, яка мала за мету підняти заколот у місцевостях, населених угорцями. На відміну від Чехії, яка не має амбіцій "Великої Чехії", Угорщина і Румунія такі амбіції мають. І, звісно ж, у полі їхнього зору постійно перебувають румуни й угорці, які живуть в Україні. Чи не нуртують і в їхніх колах якісь революційні ідеї – невідомо. Ніхто у нас цього не досліджує. Мабуть, допоки не вдарить дзвін, як уже вдарив з Новоросією та Бессарабією.

Не звертає Україна також жодної уваги на те, як асимілюються українські села в Румунії та Словаччині. В Угорщині вони давно вже зникли.

Та й русинський рух ще ніхто не відмінив, і школи, де вивчають русинську мову, де звучать антиукраїнські ідеї і знову ж таки симпатії до Росії усе ще функціонують на Закарпатті. Чи зазирала СБУ у їхні підручники, друковані росіянами? Чи читала їхню пресу?

Рука Москви постійно лежить на пульсі планети. Які шалені плани народжуються в божевільній голові кремлівського карлика можна тільки здогадуватися.

Читайте все новости по теме "Политический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости