Жадібність з "фраєрами" не панькається або роздуми про опозицію

795

От і закінчилася нарешті найдраматичніша частина епопеї з рятуванням наших співвітчизників. Люди, слава богу, живі, відносно здорові, і вже вдома. Попереду розбір польотів, підкилимові ігри, пошук цапів відбувайлів, міжвідомчий пінг-понг, імітація реформ у ДСНС. Може навіть щось адекватне вдасться зробити.

Сьогодні ж хочеться поговорити про втрачені можливості, які проглядаються неозброєним оком, коли думаєш про цю історію. Про втрачені можливості української опозиції, якій доля "подарувала шанс" у вигляді несправного літака та безпорадної влади. Шанс, який вже прогавлено і який більше може не з’явитися.

А треба було зробити зовсім не багато. Всього лише, на тлі розгубленості і безпорадності влади, орендувати, за свій кошт, чартерний рейс (рейси) для перевезення співвітчизників із далекої азіатської країни. Або, наприклад, показати готовність дати власні літаки для вирішення цієї проблеми. І гучно запропонувати цей варіант владі. Мовляв, ми – такі стурбовані, такі професійні, такі ділові – не можемо більше дивитись на жалюгідні дії влади і готові особисто допомогти у рятуванні громадян України. От влада тоді забігала б! От би заворушилася! Адже відмовитись від такої пропозиції не можна – на кону життя українців, а погодитись на неї тим більше зась – дуже вже це принизливо. Та і по рейтингах вдарить. Безпрограшний варіант. Родзинка політичної діяльності опозиційних сил за останні півтора роки.

Але ж ні, поскупилися. Раптом влада ще погодиться на принизливу пропозицію і дійсно прийдеться гроші втрачати. Одна справа – зробити красивий дорогий жест, а потім компенсувати його з державної скарбнички, і зовсім інша справа – профінансувати суспільно важливу акцію за свій рахунок, без гарантій повернення коштів з державних годівниць. А може не захотіли з Канарських островів вертатися. Або просто не здогадалися. Не важливо. Виглядає це саме як скупість. І скоріш за все – це вона і є. Але, як відомо, скупий платить двічі. І втрачання подібних шансів буде і далі вимивати рейтинги опозиційних політиків.

На жаль це втрата не тільки для опозиціонерів, а і для всього суспільства, бо саме воно виграє, якщо опозиція буде завжди підстьобувати владу, мотивувати її, дратувати, змушувати працювати. Якщо опозиційні сили завжди будуть тримати руку на пульсі подій, пропонувати свої варіанти і розвиватися, а не безхитрісно експлуатувати рештки своєї традиційної електоральної бази.

БЛОГИ ПУБЛІКУЮТЬСЯ В АВТОРСЬКІЙ СТИЛІСТИЦІ

Читайте все новости по теме "Политический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Наши блоги