Небезпечне самолікування: чого категорично не можна робити під час застуди

Так трапилося, що люди восени дуже вразливі до різноманітних інфекції (грипу, парагрипу, аденовірусної інфекції), які можуть викликати гострі респіраторні захворювання. Саме тому настав час, коли слід уважно ставитись до свого організму та самопочуття.

Щоб запобігти застуді чи грипу слід вживати профілактичні заходи. Головних компонентів захисту є два: зміцнення специфічного і неспецифічного імунітету. До першого належить вакцинація. Її слід робити усім, включаючи дітей (які уже виросли з грудного віку). На вакцинацію особливу увагу повинні звернути особи з серцево-судинними захворюваннями, літні люди, а також вагітні.

Неспецифічний імунітет підтримується правильним харчуванням (у щоденному раціоні повинно бути багато вітамінів у природньому вигляді) та сповідуванням правил здорового способу життя. Людям, які не хочуть хворіти слід не зловживати алкоголем, не курити і добре висипатися. Інфекція оминає й тих, хто загартовує своє тіло. Щоденний контрастний душ – ефективний спосіб зробити свій організм міцним.

Якщо вже так трапилось, що ви захворіли, то при перших ознаках застуди, коли вас турбує нежить, незначне підвищення температури, ломота у суглобах та м’язах, розлад шлунку чи нудота, ні в якому разі не приймайте антибіотиків та жарознижуючих препаратів. Якщо стан вашого здоров’я дозволяє, то, навіть, при підвищеній температурі тіла не слід вживати ліки, які її збивають. Річ у тому, що в хворобливому стані в людини підвищується імунітет, яких активно бореться з інфекцією, запускаючи комплекс внутрішніх природніх механізмів. Звісно, до цієї поради слід підходити індивідуально, адже, наприклад, немовлят слід "рятувати" одразу (але тільки після консультації з лікарем).

Читайте все новости по теме "Блог о жизни" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости