Один із аргументів, який використовують прихильники найменування аеропорту іменем Казимира Малевича в тому, що аеропорту слід присвоїти впізнаване ім'я, про яке не треба буде пояснювати людям у світі. Мовляв, люди прилітають, бачать назву аеропорту і знають на честь кого він був названий.

Таке є у багатьох країнах світу. Наприклад, один із аеропортів Нью-Йорку названий в честь Джона Кеннеді, а варшавський названий іменем Фредеріка Шопена.

У випадку із Малевичем ситуація дещо інша. Хоч він й українець за походженням, але так склалася історія, що його більше ідентифікують із Росією і російським спадком. Деякі його погляди були на підтримку радянської влади. У нього могли бути свої мотиви, чому він так робив, але факт залишається фактом.

Звісно, людям треба розповідати про Малевича, але як на мене більш вдалим варіантом для найменування аеропорту є постать Івана Мазепи. В Україні він досить впізнаваний і чітко асоціюється з Україною та бажанням українців здобути незалежність. Постать Мазепи критично сприймають в російських колах, але здебільшого у світі вона не викликає супротиву і не є дражливою для європейців. Можливо, вона не є такою впізнаваною як постать Шопена, але це додаткова підстава для наших МЗС та посольств проводити більш активну і роз'яснювальну роботу про Мазепу, про історію України й історію нашої боротьби за незалежність.

Доля Мазепи була непростою і якийсь час він справді служив російському цареві. Тим не менше в Росії він не стільки асоціюється з цим періодом, скільки з подіями, які 1709-го року. Тоді Мазепа з допомогою шведських союзників зробив спробу відірвати Україну від Російської імперії і певним чином сприяти здобуттю незалежності.

Мазепа — знакова постать і в контексті нинішньої боротьби за незалежність на сході країни і поверненню окупованої Росією території під контроль України.

Читайте все новости по теме "Блог о жизни" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости