, view = metaData.view != null ? string.Join("|", metaData.view) : null})

Санкції. Сенс італійського демаршу

84т

Очікуваного автоматичного продовження санкцій проти Росії не відбулося. Тепер остаточне рішення про це продовження ухвалюватимуть на саміті Євросоюзу – з ініціативи Італії, чиї керівники завжди відрізнялися особливим рівнем контактів із Москвою.

При цьому стверджувати, що результатом обговорення буде відмова від продовження санкцій, не буде ніхто. Навіть італійська сторона стверджує, що у неї немає таких намірів. Тоді до чого ж дискусія?

Обговорення продовження санкцій може стати приводом для того, щоб зрозуміти, в якому випадку вони будуть скасовані або хоча б послаблені. Мінські угоди, як відомо, повинні були бути виконані ще до кінця поточного року. Нічого не відбулося. Більше того, Росія поки що не збирається остаточно залишати захоплені території. Але зниження ціни на нафту робить збереження санкцій додатковим важким тягарем для російської економіки.

У Москві прийшли до висновку, що повинні домагатися скасування санкцій – але так, щоб зберегти вплив на Донбас. Зробити це можна тільки в тому випадку, якщо вдасться звинуватити у невиконанні Мінських угод саму Україну. Тоді логіка дуже проста – виконати угоду "не виходить" в обох сторін. Звичайно, за це не можна карати Україну – зрозуміло, що у неї "не виходить" через різні інтереси у парламенті і суспільні настрої. Але навіщо тоді карати Росію?

Ця московська логіка впродовж всіх останніх місяців заштовхується в західну громадську думку, її обговорюють на зустрічах російські політики і дипломати. І зрозуміло, що обговорювати її в кінцевому рахунку повинні не росіяни, а самі європейці. Ті європейці, що продовжують симпатизувати Москві і зацікавлені у співпраці з Путіним.

Італійська делегація, звичайно ж, не буде наполягати на скасуванні санкцій проти Росії – це буде виглядати нерозумно і незграбно. Вона може поставити питання про скорочення терміну санкцій. І ще вона може поставити питання про умови, за яких ці санкції можуть бути скасовані. І серед цих умов "несподівано" може з’явитися ідея скасування санкцій в разі невиконання Мінських угод обома сторонами конфлікту. Так Україна – жертва агресії зрівняється в європейському підході з агресором – Росією.

Сенс італійського демаршу саме в цьому.

Читайте все новости по теме "Санкции против России" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги