Податки – це ціна, яку ми платимо за цивілізоване суспільство

Читать новость на украинском

Хочу написати трохи детальніше про обговорення на сесії ПАРЄ у Страсбурзі питання щодо офшорів, спровокованого скандалом з "панамськими документами". Це вже не перший раз ПАРЄ розглядає офшорну тему. І вже ухвалювала відповідну резолюцію у 2012 році.

Головний наголос і у виступі доповідача від Бюро ПАРЄ, і у виступах депутатів парламентів країн Європи робився на злочинних схемах приховування доходів та уникнення сплати податків за допомогою офшорів. І, відповідно, на соціальній несправедливості та вкрай негативних наслідках для державних бюджетів і соціальної політики в країнах Європи.

Наведу лише деякі приголомшливі факти, озвучені під час дебатів. Так, за оцінками, в офшорах сьогодні сховано близько 7,5 трильйонів доларів активів, з яких 6 трлн. ніколи взагалі не оподатковувалися. В регіональному розрізі в офшорних податкових оазисах сховані близько 10% усіх активів Європи, близько 30% активів Африки та близько 50% активів Росії. Думаю, що українська цифра значно ближча до російської, ніж до європейської.

Інша цифра – щорічно в офшорах приховується від оподаткування біля 1000 млрд. євро європейських доходів, тоді як річний дефіцит бюджетів усіх країн ЄС разом складає 419 млрд. євро.

Доходить і до анекдотичних ситуацій, висвітлених завдяки панамському інформаційному витоку. Так, у Панамі живе така собі 93-річна пані Аїда Мей Біггс, яка виявилася директором 17539 (сімнадцяти тисяч п'ятсот тридцяти дев’яти !!!) компаній, що працюють у сферах від міжнародних перевезень до банківського сектору. Вона сама про це навіть не здогадувалася. Тепер же стало відомо, хто ховається за спиною похилої панамської пані.

Взагалі ж, червоною стрічкою у виступах колег по ПАРЄ проходила досить очевидна істина: "Податки – це ціна, яку ми платимо за цивілізоване суспільство".

Переконаний, що в Україні маємо добитися, щоб наші олігархи та можновладці, починаючи з олігарха-можновладця №1 – президента Петра Порошенка, чітко засвоїли цю істину.

P. S. До речі, президента Порошенка офшорний скандал тут на сесії ПАРЄ також наздогнав.

На наступний день, під час спільного засідання політичного та юридичного комітетів ПАРЄ зі слуханнями щодо політичних та гуманітарних наслідків "конфлікту в східній Україні" (російської агресії та окупації частини Донбасу), питання ослаблення політичних позицій президента Порошенка через його особисту причетність до панамського офшорного скандалу піднімалося декілька разів.

Тож в європейській свідомості Порошенко може швидко перетворитися на "кульгаву качку" (так в Америці звуть президента в останній рік його правління), з яким перспективних питань вирішувати вже не будуть.

Читайте все новости по теме "Экономический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Наши блоги