Чого чекати від курсу гривні?

Чого чекати від курсу гривні?

Гадаю, що закладений в державному бюджеті на 2017 рік курс долара на рівні 27,2 гривні достатньо реалістичний, якщо не буде чогось надзвичайного . Виходячи з цього прогнозу бачимо, що нині продовжується процес сповільненої девальвації. Власне, закладений на наступний рік курс, чітко відображає, те, що нині відбувається в українській економіці.

Видео дня

Слід визнати: в Україні слабенький експорт, який продовжує знижуватись і це основна причина девальвації національної валюти. Та в останні місяці вона не є раптовою чи непередбачуваною. Більше того, подій, які спричинили б обвал курсу в нашій країні до кінця року не передбачаються, попри усі ризики, що все ще залишаються.

Прогнозую, що вартість національної валюти в нашій країні продовжить поступово знижуватись і надалі , адже курс гривні поки що не може зміцнитися через відсутність росту експорту (нині в Україні немає такої потужної економіки, яка б "завозила" до нас валюту), з іншого боку - до нас мало надходять іноземних інвестицій (що також не сприяє зміцненню гривні).

Отже, до нового року стрибків національної валюти боятися не варто, позаяк економічних підстав для цього нема. Але не слід повністю відкидати спекулятивні і політичні фактори, які можуть раптово вплинути на курс і викликати його короткострокові коливання.

Наприклад, зараз слід звернути увагу на розрахунки, які перед впровадженням нового розміру мінімальної зарплати здійснить уряд. Як тільки вони з’являться – ми зможемо проаналізувати, як ця ініціатива вплине на збільшення попиту і чим його будуть задовольняти (якщо, як і раніше, його будуть задовольняти імпортними товарами, то це вплине на дефіцит платіжного балансу, який у нас і так хиткий. Це якраз і може вплинути на курс національної валюти, а отже на показники бюджету на 2017 рік).

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...