УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС
Оксана Скиталинская
Оксана Скиталинская
Лікар-дієтолог

Блог | Як убезпечитись від дії токсинів

Як убезпечитись від дії токсинів

Детокс - тема модна і гламурна. Бо найчастіше це слово асоціюється або із питтям дорогих соків із модних пляшечок, або з клізмами (менш популярно, але достатньо живуче).

Але детоксикація - набагато ширше поняття. І про неї варто знати більше.

Щороку в оточуюче середовище потрапляють мільярди кілограмів токсичних речовин, вони просочуються у воду, яку ми п'ємо, накопичуються в їжі, яку ми їмо, і переносяться в повітрі, яким ми дихаємо.

Багато господарських і гігієнічних засобів, містять хімікати, які, якщо не смертельні, то напряму впливають на наш організм при тривалому використанні, викликаючи багато порушень, від гормонального дисбалансу і захворювань дихальної системи, до вад (пороків) розвитку та раку.

Читайте: Як тривале сидіння вкорочує життя

Ми не можемо уникнути дії токсинів, але в наших силах сильно обмежити їх вплив, зміцнюючи захисні сили організму, і звільняючись від їх накопичення.

Найбільша відповідальність за детоксикацію лежить на нашій ПЕЧІНЦІ, в розпорядженні якої сотні помічників - детоксикаційних ферментів.

Для "харчової" детоксикації:

- переконайтеся, що у Вашому раціоні присутні в достатній кількості хрестоцвіті овочі (броколі, цвітна капуста, білокачанна, брюссельська), оскільки вони посилюють детоксикаційну функцію печінки;

- вживайте лимон, часник, цибулю, розмарин, пийте зелений чай - це допоможе печінці виводити важкі метали;

- ароматна кінза - є природнім хелатом для важких металів (хелат хімічно "захоплює" і виводить молекули токсичних речовин із організму);

- розторопша (сілімарин) допомагає печінці краще виконувати свої функції;

- вітамін С, магній, та вітаміни групи В покращують роботу ферментів детоксикації.

Щоб якісно позбавлятися токсинів не достатньо лише їжі та напоїв.

В першу чергу, це спосіб життя: достатній сон, фізична активність (аеробна, тобто біг, стрибки, швидка ходьба), нетоксичні миючі засоби, якісні фільтри води, очищувачі повітря, кімнатні рослини, одяг із натуральних тканин, відсутність активного і пасивного куріння.

Про детоксикацію говорили зOksana Torhan, за що їй щиро дякую! Будемо ще не раз повертатися до цієї теми.

P.S. А, і уникайте льоду, бо кажуть, що горілка з льодом шкодить ниркам, ром з льодом - печінці, джин з льодом - серцю, віскі з льодом - мозку. Виявляється, лід неймовірно шкідливий!

СМОТРИТЕ ВИДЕО ПО ТЕМЕ:

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...