newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img
Нина Южанина
Нина Южанина
Народный депутат Украины

Блог | Спростовую міфи про ФОПи

ФОП

Хочу спростувати міф, який почула від кількох народних обранців, про те, що ФОПи атакують ЦОПи (центри обслуговування платників). Якби ж мої колеги поцікавилися, хто всі ці люди, то дізналися б багато цікавого.

А саме — про те, що тепер настала черга подавати е-декларації державними службовцями, яких в Україні налічується 600 тисяч (з них тільки в м. Києві — 300 тис. осіб). Вони повинні заповнити декларацію на офіційному сайті НАЗК до 1 квітня 2017 р., але передувати цьому має одержання ключів електронного цифрового підпису в районній податковій інспекції.

Тобто черги до ЦОПів не пов’язані з діяльністю ФОПів, хоча певні нові виклики у відносинах між ними і державою є, оскільки Законом України від 06.12.2016 р. №1774-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" фізичні особи — підприємці на загальній системі оподаткування з 1 січня 2017 р. мають сплачувати ЄСВ в розмірі 22% від мінімальної зарплати незалежно від того, чи здійснювали вони діяльність.

Видео дня

Статистику припинення діяльності ФОПами сьогодні оприлюднили в Міністерстві юстиції: з 1 по 15 січня 2017 р. до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань внесено 67880 записів про фізичних осіб-підприємців, які зупинили діяльність.

Задля пришвидшення зняття з реєстрації так званих "сплячих" ФОПів як платників ЄСВ і зменшення на них податкового навантаження реалізується низка кроків. Так, Законом України від

21.12.2016 р. №1797-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні" передбачено, що для платників єдиного податку останнім звітним періодом є той, у якому контролюючий орган отримав від державного реєстратора повідомлення про припинення підприємницької діяльності (с. 294.6). Тобто місяць, в якому підприємець звертається до держреєстратора, є останнім місяцем, у якому сплачується єдиний податок, незалежно від строків зняття такого платника органом ДФС із податкового обліку.

Щодо строків сплати ЄСВ, то наразі напрацьовуються зміни до Наказу Міністерства фінансів України №1162 від 24.11.2016 р. з тим, щоб зробити позапланову документальну перевірку ФОП контролюючим органом щодо правильності нарахування та сплати єдиного внеску необов’язковою за наявності кількох критеріїв: якщо ФОП не залучав працю найманих осіб, не здійснював діяльність протягом останніх трьох років та не має податкового боргу.

Очікуємо, що після прийняття зазначених змін процес зняття з реєстрації підприємців значно пришвидшиться.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...