Сергій Старенький
Сергій Старенький
Екс-Голова Державної Пенітенціарної служби України

Блог | Бунти у Кіровоградській колонії: мовчіть і далі...

Бунти у  Кіровоградській колонії: мовчіть і далі...

Вечір запитань і відповідей у Кіровоградській ВК №6. Що ж дійсно відбулося? Які будуть наслідки?

Видео дня

Коротка хронологія:

28.05.16 в дисциплінарний ізолятор (ДІЗО) колонії поміщають засудженого Р. за грубе порушення режиму.

Він оголошує голодування, його підтримують засуджені ще двох камер ДІЗО з вимогою помістити його в медчастину.

Реакції адміністрації немає, також немає спецповідомлення про колективне голодування.

29.05.16 засуджений Р. підбурює всіх засуджених вийти до столової з розрахунком на те, що приготованої їжі на всіх не вистачить, і це стане приводом для претензій до адміністрації (як правило не всі засуджені виходять в столову, харчуються з передач або вкраденими продуктами з харчоблоку. Тому сподівалися, що буде приготовано тільки для тих, хто реально виходив в столову - менше, ніж по нормі). Але приготованої їжі вистачило на всіх.

Хоч провокація не вдалася, в цей же день вся колонія оголошує голодування. В столову виходять, але їжу не беруть.

Спецповідомленя все ще немає. Хоча в телефонному режимі Пенітенціарна служба та Мінюст про це поінформовані.

Голодування триває до 01.06.2016 року.

30.05.16 засудженого Р. все ж таки переводять в медчастину. Нагляд там за ним послаблений. В нього є можливість поспілкуватися без перешкод з усіма засудженими. Також телефоном він може поспілкуватися з злодієм в законі "Лехою Краснодонським" , який починає з свободи координувати події в колонії.

Всі подальші події були вчинені з його відома та після його порад.

Для довідки: "Леха Краснодонський" - 1973 року народження, уродженець Луганської обл., призначений смотрящим за Краснодонсько-Свердловським регіоном в 1999 році, в цьому ж році "коронований на злодія в законі". Наркоман, перебуває на обліку в психдиспансері. Нещодавно на сходці "Злодіів в законі" до нього були претензіі по "общаку", хотіли його розкоронувати, але надали час для виправлення та підтвердження свого статусу злочинного авторитета. От він і підтвердив.

Але 01.06.16 засудженого Р. повертають назад до ДІЗО. Там же в ДІЗО перебуває ще один засуджений Ч., який теж негативно налаштований до режиму утримання. Вони хочуть зустрітися, їм відмовляють.

Також, 01.06.16 до дільниці посиленого контролю колонії (ДПК) поміщають ще одного негативно спрямованого засудженого З.

В результаті в колонії виникає незадоволення, а також розуміння, що в результаті масових акцій протесту засуджені можуть добитися виконання своїх вимог (перевели ж засудженого Р. в медчастину в результаті їхнього масового голодування)

Ці настрої підігріваються засудженими Р. та З., вони також посилаються на підтримку "Краснодонського". Останній в цей час проводить роботу з засудженими інших колоній, щоб вони підтримали непокору засуджених ВК-6.

Начальники багатьох колоній отримуючи таку інформацію, починають попереджати керівників ДПтСУ про розповсюдження негативних настроїв, але реакції з їх боку немає. Начальник ВК-6 та Луганського управління намагаються всіляко приховати та погасити негатив, який йде по колонії. Роблять вигляд, що нічого не відбувається.

Отже, в результаті закликів Р.,З., "Краснодонського" засуджені 7-го відділення вибивають двері локальної дільниці та йдуть до чергової частини. Відкривають або виламують двері інших локальних дільниць, до них приєднуються інші засуджені. Тих хто не хотів виходити – змушували це робити "блатні".

В цей же час засуджені в камері ДПК на підтримку непокори підпалюють в камері речі.

Маса засуджених заблокували співробітників у черговій частині, вигукували скарги на харчування, медобслуговування, побутове забезпечення. Вимагали звільнити з ДІЗО та ДПК засуджених. Також вимагали звільнити ряд співробітників, які принципово ставились до виконання правил внутрішнього розпорядку.

В цей же час в медчастині помирає засуджений Т., це ще більше розігріває невдоволення і дає привід для претензій.

Приблизно о 16 годині багато засуджених самовільно пройшли до ДІЗО/ДПК та змусили повипускати всіх засуджених (за іншою версією забрали ключі в співробітників та самі повідкривали двері)

Для погашення невдоволення засудженого Р. знову помістили в медчастину, засудженого З. звільнили з ДПК.

Станом на вечір 02.06.16 багато засуджених перебували в стані алкогольного та наркотичного сп’яніння, ряд співробітників відмовлялися заходити в зону з міркувань безпеки.

Ті, хто навіть заходив, боялися робити засудженим зауваження, не проводили жодних режимних заходів.

Всі двері до локальних дільниць були відкриті або зломані.

Засуджені добилися виконання всіх своїх незаконних вимог та не понесли за це ніякого покарання.

"Леха Краснодонський" підтвердив свій злочинний авторитет перед "блатным миром".

У всіх інших колоніях засуджені уважно слідкували за подіями у ВК-6, та зробили для себе висновки про повну безхребетність адміністрації, ДПтСУ та Мінюсту.

Начальники колонії та управління і далі продовжують максимально приховувати всі події – в них попереду переатестація і необхідність збереження посад. Співробітники колонії мовчать з тієї ж причини. Всі намагаються задобрити засуджених, щоб вони підтвердили - "в нас все добре". А всі події називають "вечір запитань і відповідей".

Місцева прокуратура з нагляду не афішує цих подій, щоб не отримати на горіхи від ГПУ (або не доповіли, або не знали – і те і інше погано)

Похоронна команда ліквідованої Пенітенціарної служби виконує побажання Міністра-реформатора – "Тиша і ніяких надзвичайних подій", щоб не відлякати реформу.

Навіть перевірку ніяку не призначили, поспішили заявити, що все добре.

Мінюст наполовину щиро дивується – які бунти, нам же доповідають, що все добре. Самі не в змозі перевірити, та і не знають, що перевіряти. Та і нема кому. Та і не вписуються бунти і непокора в їх концепцію "гарного майбутнього".

Так вони і про розстріляну Чорнухінську ВК-23 Луганської області мовчали в лютому 2015 року. Більше 200 загиблих та пропалих без вісти.

Мовчіть і далі…

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...