УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС
Юрий Корольчук
Юрий Корольчук
эксперт по энергетическим вопросам

Блог | Енергетично незалежний Крим

свічка

Окупований Росією Крим живе в умовах мінливого забезпечення електроенергією уже понад пів року. Тому дивуватись відключенням там світла не слід – воно трапляється, наприклад, від звичайного перепаду електроенергії. Гадаю, півострів ще деякий час стикатиметься з подібними ситуаціями. Втім ви мабуть помітили, що проблем зі світлом на окупованій території стало набагато менше, аніж було взимку. Тут слід враховувати той факт, що нині літо. Це пояснюється тим, що електроенергії в цю пору споживається набагато менше (менше її використовують в освітніх та медичних закладах, наприклад).

Слід визнати, що роботи на Керченській протоці до кінця року 2016 року завершать. На цьому завершиться і поставка електроенергії з України. Тому казати, що енергетична ситуація в Криму під загрозою чи просто є критичною, мабуть, не варто.

Читайте: Скільки Крим втратив цього літа

За попередніми прогнозами, через кабель, прокладений на дні Керченської протоки, Крим можна буде забезпечити електроенергією на 80%. Окрім того слід пам’ятати, що Севастополь і Сімферополь у недалекому майбутньому стануть "енергетичними центрами", адже нині там будують теплові електроцентралі, які самостійно вироблятимуть електроенергію. Не забувайте й про те, що у планах в Росії також є прокладання до Криму газопроводів з Кубані. Це дасть можливість використовувати газові електростанції. Прогнозується, що це будівництво завершиться у 2018 році.

У зв’язку з цим, до 2018 року Крим ще може потерпати від тимчасових відключень електроенергії, але це не нестиме глобального характеру. Сумніваюсь, що ситуація, яка була у листопаді минулого року повториться – коли окупанти мусили використовувати мобільні газові електростанції, щоб забезпечити кримчан світлом.

Росія мала можливість, яку використала. Енергетична співпраця України і Криму дуже скоро завершиться.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...