newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img
Павел Нусс
Павел Нусс
Политический аналитик

Блог | Адміністрація Порошенка вже підготувала укази про відставки чиновників

Адміністрація Порошенка вже підготувала укази про відставки чиновників

Як відомо, 9-го жовтня Президент України Петро Порошенко легітимізував Закон про Люстрацію або Закон "Про очищення влади", відповідно підписавши його. Від тепер Закон має діяти, але процес його виконання має контролюватися міністерством Юстиції України.

Видео дня

Сам факт, що Президент Порошенко підписав даний Закон говорить про його адекватне сприйняття попиту серед населення, адже підписавши Закон про люстрацію, і Сам Петро Порошенко ризикує лишитися малого відсотку підтримки на виборах, адже серед держапарату можуть бути його виборці, які за різними критеріями і підпадають під дію Закону.

Наразі, представники партії Народний Фронт, які делеговані в Уряд, та контролюють найбільш вражені від корупції міністерства – МВС, Юстиції, і інше, мають взяти на себе відповідальність і проконтролювати ефективне виконання Закону про очищення влади. Враховуючи те, що саме Уряд здійснює пряме втручання в держфінанси та економіку – на моє переконання, цей державний орган буде першим, який підпаде під перевірку з відповідними наслідками, тобто українців очікує заміна багатьох урядовців, адже саме кабінет міністрів найбільш вражений від корупції та інших негативних явищ.

Також, враховуючи зовнішню та внутрішню агресію, Закон про Люстрацію май бути окремо взяти до уваги силовими структурами: СБУ, МОУ, МВС в якому до речи, найбільший штат екс-працівників КГБ СРСР, латентних корупціонерів, агентів та зрадників. Я можу прогнозувати, що наступний склад Кабінету Міністрів буде максимально стриманий від корупції, і буде більше відповідати критеріям Законів і про Люстрацію і про корупцію. Список суб’єктів перевірки в Законі величезний, але можу зазначити особливу Увагу на Уряді, Судах та Центральна виборча Комісія.

Читайте:Генпрокурор опасается, что люстрацию в Украине подменят репрессии

Наскільки буде ефективне виконання Закону про очищення влади – залежатиме від політичної волі урядовців та силових відомств, але відповідально можу наголосити на тому, що в разі ігнорування його виконання, у Адміністрації Президента вже, напевно, є готові укази про відставки чиновників, в тому числі і силових відомств, які знаходяться в компетенції Президента, а це СБУ, ГПУ, МО України, інші…

Але варто зазначити, що міністерство та міністр Внутрішніх Справ, не підпорядковані Президенту, адже призначаються парламентом за поданням Уряду.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...