Можлива відставка генерального прокурора України

23.5т

Інформація про можливу відставку генпрокурора Віталія Яреми присутня в колі силових структур, натомість підтвердити чи спростувати цю інформацію можуть тільки в офісі Президента, адже в будь-якому випадку це питання стоїть на контролі Президента Порошенка.

Яке буде прийняте рішення щодо відставки генпрокурора – ми дізнаємось безпосередньо від глави держави, і на мій погляд, це станется в найближчий тиждень. Але. В мене є підстави вважати, що відставка можлива, адже громадськість обурена відсутністю конструктивної діяльності відомства Яреми, і вже неодноразово лунали відкриті звернення до Петра Порошенка з вимогою звільнити чиновника.

Безумовно, прийняте відповідне, але актуальне рішення для Президента – не просто, адже кандидатура пана Яреми була запропонована в рамках альянсу демократичних сил союзниками Президента, О.Турчиновим та А.Яценюком, і йти на деструктивні відносини для Президента немає сенсу, адже він дійсно прагне об’єднати український політикум.

Натомість, існує інший бік медалі. Народ, виборець, громадськість перекладає політичну відповідальність за дії ГПУ безпосередньо на Президента, і саме з цієї причини Петро Олексійович може прийняти рішення про скору відставку Віталія Яреми з посади Генерального прокурора України. Тому відпустка Яреми безпосередньо пов'язана з цією можливістю - таким чином він намагається пролонгувати свої повноваження під час виборів.

Читайте:Ярема объяснил, как его сын стал начальником

Варто зазначити, що і відставка голови ДОДА Тарути для мене була очікувана. Тарута був призначений не Порошенком, але його лобіювала Ю.Тимошенко, так само як і за її квотою місце губернатора Дніпропетровщини посів олігарх І.Коломойський в березні місяці. Особисто Тарута, на моє переконання, не був ефективним регіональним менеджером, намагався зіграти свою, окрему партію, тому і поплатився посадою. Про його відставку мені стало відомо ще на минулому тижні з власних джерел офісу Президента. Натомість інтрига тривала до останнього. Такий самий сценарій можливий і з Яремою. Але гарантувати кадрові зміни в ГПУ – можу. Навколо цього питання тривають консультації. Відомство негативно позначаєтья на авторитеті країни та на новій владі, і Президент це розуміє. Але, як показала практика, і сам Порошенко не повторює помилок попереднього режиму, і намагається дистанціювати свої повноваження від впливу на ГПУ. Це демократичний підхід.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости