newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img
Сергей Оснач
Сергей Оснач
Общественный деятель, член Экспертной комиссии по вопросам распространения и демонстрации фильмов

Блог | Так хто з нас ділить Україну своєймовой?

Українська мова

Нас так часто запитують, #какаяразніца, але чомусь ніколи не хочуть чути відповіди. Від нас вимагають чемности у відповідь на брутальне іґнорування наших мовних прав. Ми не маємо вимагати, а можемо лиш просити поважати їх. А хто наполягає – той "вышивата", "корисний ідіот Путіна", який ділить країну. Але даруйте! Як можна поділити "єдину країну – единую страну", наприклад, проханням українізувати сайт? Може, щось инше заважає її об’єднати?

Видео дня

Нам так часто підкреслюють, що серед вояків АТО більшість – російськомовні. Коли ж ми поправляємо, що насправді це не так, на нас дико ображаються. Як сміємо ми ставити під сумнів, що переважно україномовну за всіма опитуваннями країну боронять переважно російськомовні? Як нам не сором припускати, що україномовні на фронті домінують? Дослідження? Які ще дослідження?! Говорячи про україномовну більшість ми знову ділимо країну!

Кому ж ми так дошкуляємо? Хто нас звинувачує? Ні, не російськомовні вояки, які чесно воюють пліч-о-пліч з україномовними. Не звичайні російськомовні волонтери, які не піяряться, а просто тягнуть свою частину роботи поруч з україномовними волонтерами. Нас звинувачує купка тожєпатріотів-українофобів, які будь-що хочуть бути вищою кастою. Визнання важливости української мови в Україні для них є особистою катастрофою, і вони всіляко намагаються її відвернути, використовуючи найпідліші методи.

От і нині всі тожєпатріоти понашкрябували бложєкі про те, як ми "своей мовой" вкотре образили російськомовних та розділили країну "на сорти". Лемент "война – из-за вашей мовы" трансформувався в не менш цинічне "не порушуйте мовного питання – бо війна". До цього обов’язково додається ритуальна мантра, що вони – за українську мову, що її треба підтримувати й що вона, авжеж, запанує в Україні колись. Але потім. Колись, мовляв, буде українська мова. Але не раніше, ніж "соізволят" ті, кому ви маєте бути вдячні за все. Не смійте вимагати чи просити! Смиріться й замовкніть.

Ця жменька самозакоханих тожєпатріотів-українофобів чомусь виступає від усіх російськомовних, навіть не питаючи їх, так само як Путін "захищає" російськомовних, не питаючи їх. Чомусь не вата, не одверті рашисти, а саме вони щоразу найголосніше репетують про "ущємлєнія", коли українці намагаються захистити свої мовні права. Вони підло використовують російськомовних громадян України, використовують штучний мовний поділ українців, який виник внаслідок росифікації. Але поділ – це лише метод. Мета доморослих конкурентів Путіна – і далі панувати й накидати свою мову та культурні коди країні, яку вони окупували раніше.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...