Дитячий санаторій "Хаджибей" врятовано

Санаторій \'Хаджибей\'

До мене звернулися батьки дітей, які хворіють на неврологічні захворювання та щорічно проходять реабілітацію в спеціалізованому дитячому санаторії "Хаджибей" на Одещині.

Вони просили зберегти фінансування санаторію з держбюджету та не допустити його закриття.

Саме цей заклад є єдиним в Україні центром санаторної реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи. Більше того – за якістю медичних послуг "Хаджибей" є одним із найкращих реабілітаційних центрів нашої держави.

Щороку тут оздоровлюють 6,5 тисяч дітей зі всієї України. З них близько 70% – діти з інвалідністю, а 35% – малозабезпечені.

Видео дня

Всього в Україні на обліку перебувають більш як 600 тисяч дітей із захворюваннями нервової системи та розладами психіки або поведінки, більш як 720 тисяч дітей – з хворобами ока та придаткового апарату. З них більш як 70 тисяч – діти з інвалідністю.

Як виявилось, всі ці діти могли втратити можливість оздоровитися вже найближчим часом.

А все через те, що Верховна Рада в першому читанні затвердила проект держбюджету-2017, який перекладав фінансування ряду закладів охорони здоров’я на місцеві бюджети. Отже, санаторій мав би фінансуватися за рахунок місцевого бюджету. В якому грошей на це немає. "Хаджибей" опинився би за крок до знищення.

Не хочеться навіть уявляти той соціальний вибух, який би виник у разі закриття санаторію. Адже батьки зі всієї України, чиї діти проходять там оздоровлення, готові в будь-яку мить приїхати до Києва на акцію протесту. Тільки щоб їх почули і дали шанс їхнім дітям на здоровіше майбутнє.

Саме тому вважав і вважаю, що вирішення цієї проблеми є дуже важливим.

Ми повинні робити все від нас залежне, аби діти отримували всю необхідну кваліфіковану допомогу. Всі ми розуміємо, як важко їм та їхнім батькам буде без місця для реабілітації. Тим більше, що реабілітаційні процедури для таких пацієнтів – це не одноразова потреба. Їх треба повторювати з року в рік.

Тому я невідкладно звернувся до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана та міністра фінансів Олександра Данилюка.

І ми маємо результат – фінансуванню санаторію "Хаджибей" з держбюджету бути! Верховна Рада зберегла фінансування закладу. Воно передбачене у бюджетній програми Міністерства охорони здоровя України.

Хочу вкотре наголосити: що б не трапилося в нашій державі, ми ні в якому разі не повинні забувати про головне – наше майбутнє, яким є діти України!

disclaimer_icon

Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...