Чому Росії не сподобається "яструб" Трампа

Чому Росії не сподобається 'яструб' Трампа

Американські ЗМІ починають називати відомого політика, колишнього мера Нью-Йорка і кандидата на пост президента країни Рудольфа Джуліані найвірогіднішим кандидатом на посаду державного секретаря США. Вважається, що Джуліані, відданий соратник нового президента і претендент на інші високі посади в адміністрації, може зайняти пост державного секретаря у разі свого власного бажання, пише Віталій Портніков для espreso.tv.

Ще один кандидат - колишній представник США в ООН Джон Болтон. Але посада державного секретаря дістанеться йому тільки в разі, якщо від неї відмовиться сам Джуліані. Як, втім, ще будь-кому.

А Джуліані вже почав робити власні заяви на зовнішньополітичні теми - що ще раз доводить його зацікавленість у посаді державного секретаря. Так, в інтерв'ю компанії CNN колишній мер Нью-Йорка заявив, що Трамп збирається будувати мир з Росією з позиції сили. Зразком для такого світу Джуліані назвав часи легендарного республіканського президента Рональда Рейгана, вміла жорстка політика якого сприяла зникненню з карти світу "імперії зла" - Радянського Союзу.

Видео дня

Джуліані пообіцяв нарощування американських збройних сил. Він виключив можливість виведення американських військ з Європи, але знову підкреслив, що країни НАТО повинні збільшити свій внесок у забезпечення альянсу.

У виступі на форумі, організованому газетою The Wall Street Journal Джуліані пообіцяв працювати над перезавантаженням відносин з Росією і Китаєм і зазначив, що Путін не поважає президента Обаму. "Росія вважає себе конкурентом у військовій сфері, але насправді вона таким не є. Тільки через наше небажання при Обамі навіть пригрозити використанням військової сили Росія стала потужною".

Це явно не та тональність, на яку розраховує президент Путін. Після обрання нового американського президента в Кремлі заявили, що чекатимуть від нього сигналів і не планують контактів до вступу Дональда Трампа на посаду. Зрештою Путін не витримав і подзвонив сам. Але це - всього лише дзвінок ввічливості, який позначає, хто в домі господар, Трамп або Путін.

А сигнали, на які очікував російський президент, починають надходити тільки зараз. Якщо Джуліані дійсно стане держсекретарем, Кремль отримає на цій посаді справжнісінького "яструба" з епохи навіть не Буша, а Рейгана.

Причому яструба сміливого і безкопромісного. Поведінка Джуліані - тоді мера Нью-Йорка - після 11 вересня вже увійшла в історію. Набагато менш відомі інші епізоди з його біографії. У 1995 році Джуліані вигнав главу Організації визволення Палестини Ясіра Арафата з концерту, присвяченого 50-річчю ООН і назвав його терористом. А у 2001 році відмовився прийняти пожертвування саудівської королівської сім'ї в фонд допомоги постраждалим 11 вересня.

Джуліані не схильний до моральних компромісів. Якщо він стане держсекретарем, у Москві в цьому переконаються.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Источник:espreso.tv