БлогиМир

Навіщо влада створює касту "правильних" чиновників?

7.6т

Першу ініціативу щодо створення іншої, "правильної", касти чиновників з європейською зарплатою озвучив прем’єр-міністр Арсеній Яценюк, запропонувавши платити слідчим, які розслідують "особливо важливі справи", зарплати у 30 000 грн.

Багато експертів тоді сказали, що така пропозиція є аморальною не лише з точки зору, що абсолютна більшість громадян живе на зарплати і пенсії, співвідносні з африканськими країнами, а частина прокурорів і слідчих – за високими, європейськими. А і з тієї точки зору, що виходить - слідчі і прокурори не можуть чесно виконувати свої професійні обов’язки, бо в них "мала зарплата"...

Водночас, незважаючи на цю нищівну критику ідеї Яценюка, один з очільників Адміністрації Президента пішов ще далі, пообіцявши вже в цьому році підняти зарплати чиновників чотирьох відомств до 2-х тисяч євро. Так, Дмитро Шимків зазначив, що йдеться про зарплати в Мінекономіки, Мінфіні, Мін’юсті. "Також до них зараховуємо Секретаріат Кабміну, бо це – євроінтеграція", - повідомив заступник голови АП.

Читайте:П’ять завдань для місцевих виборів 2015 року

Виникає питання: а хто відбирає тих "правильних", хто потребує європейських заробітних плат чиновників? І за якими критеріями визначають: хто їх потребує, а хто –ні?

А що робити з іншими державними службовцями, які не потрапили до категорії обраних?

А що робити українському народу, який платить податки до бюджету на утримання чиновників з такими європейськими зарплатами, а сам ледь животіє з нинішніми зарплатами і пенсіями?

Найделікатніша оцінка таких ініціатив прем’єра і Адміністрації Президента – НЕАДЕКВАТНІСТЬ.

Їм – моя порада: з’їздіть в райраду чи райадміністрацію будь-якого сільського району України, поспілкуйтеся там з державними чиновниками, які отримують сьогодні "фантастичні" заробітні плати; зайдіть в школу, поспілкуйтеся з вчителями, в лікарню – з лікарями, ну, і бажано – з живими пенсіонерами чи людьми, які живуть на "мінімалку". І лише тоді адаптуйте свою "геніальну" ідею про європейські заробітні плати для особливих слідчих і чиновників під реалії нашого життя!

Якщо громада, представників якої я назвав вище, підтримає те, щоб чиновники отримували європейські зарплати, а простий народ – "мінімалку", тоді таку ідею можна назвати правильною і починати втілювати її в життя. Інакше – це чергові знущання над народом і повне нерозуміння реального життя в Україні.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Наши блоги