newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img
Николай Томенко
Николай Томенко
Украинский политик

Блог | П’ять завдань для місцевих виборів 2015 року

П’ять завдань для місцевих виборів 2015 року

Нинішня дискусія стосовно того, коли і як проводити місцеві вибори, на моє переконання, може і повинна бути скоригована, виходячи з розуміння того, які завдання стоять перед цими виборами.

Видео дня

Я не піддаю сумніву дату виборів 25 жовтня, бо лише запровадження військового стану може її перенести. А щодо основних завдань цих виборів, то вважаю, що їх п’ять.

Перше завдання – оновити систему регіонального та місцевого самоврядування, особливо в тих регіонах, де депутати місцевих рад вступили в кричуще протиріччя з реаліями сьогоднішнього життя, вимогами місцевих громад та передвиборчими обіцянками.

Друге завдання – в ідеалі зміна або принаймні уточнення повноважень органів місцевого самоврядування. Сьогодні очевидно, що Конституція не буде змінена до початку виборчої кампанії, а тому говорити про революційний сценарій децентралізації влади нереально. Натомість цілком можливо за допомогою змін до законів та рішень Уряду розширити повноваження передовсім територіальних громад, сільської, селищної, міської рад в частині гарантування коштів на ті повноваження, які їм вже передані.

Третє завдання – радикальне скорочення чисельності депутатського корпусу. Як відомо, на сьогодні загальна кількість депутатів місцевих рад сягає близько 240 тисяч депутатів. Я є прихильником скорочення чисельності депутатського корпусу бодай наполовину. Адже нам треба нарешті не лише ідеологічно розпрощатися з радянською спадщиною, а й відійти від так званої "системи рад", яка проявлялася у надзвичайно великій кількості депутатського корпусу, яка є абсолютно непрацездатною і нерозумною.

Четверте завдання - зміна правил виборів. Скажімо, на рівні невеличкої територіальної громади (скажімо, села чи селища) – мажоритарна система, а на рівні міст – через відкриті партійні списки обирати професійного та відповідального депутата із задекларованою програмою дій.

П’яте завдання – оцінити підтримку політичних партій та реформ, які вони запропонували суспільству і реалізують. І за результатами цих виборів, в разі низької підтримки проурядової партії – сформувати новий уряд та скоригувати формат коаліції. З огляду на це, будь-які спроби створити на цих виборах якісь політичні мегаблоки є некоректними. Адже суспільство повинно протестувати і надати оцінку урядовій партії "Народний фронт", президентській - "Блоку Петра Порошенка "Солідарність" та іншим політичним силам, які сьогодні знаходяться при владі.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...