УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС
Александр Ягольник
Александр Ягольник
Украинский продюсер

Блог | Diana from Ukraine і англійська політкоректність

Diana from Ukraine і англійська політкоректність

Антивоєнна пісня "World Support Ukraine" активістки Лондонського Євромайдану і зірки української громади Лондона продовжує боротися за участь у "Євробаченні-2016" від Англії. Є щось по-голлівудськи красиве в тому, що 20-річну зірку співочої української громади Лондона звуть таким особливим для всіх англійців ім'ям Діана, вона з батьківщини запорізьких козаків і у Великобританії бореться за право представляти Англію на "Євробаченні" з кліпом-девізом Лондонського Євромайдану.

Видео дня

При цьому - виконує пісню про війну на Донбасі. І ... Цю пісню написав її коханий - талановитий і, на жаль, померлий від раку 36-річний запорізький композитор і продюсер Андрій Лобода. "World Support Ukraine" була однією з його останніх написаних пісень ... Тому пісня для Діани – така особлива.

Втім, головна причина брати участь в англійському Євробаченні для студентки Сity University London із Запоріжжя - та ж, по якій вона брала участь і надихала Лондонський Євромайдан, а зараз разом з фондом Ukraine Aid UK проводить концерти, збираючи гроші для лікування бійців АТО. Це - волонтерське бажання весь свій талант віддати Батьківщині і зробити це так, як можуть тільки українці Англії. Тим, яким глибоко наплювати, що через свою явну антипутінську спрямованість кліп "World Support Ukraine" не крутитимуть по М1, і що Діані Месс ніколи не бачити російських корпоративів - навіть якщо фантастично допустити, що їй вдасться спочатку пройти британський відбір, а потім і виграти "Євробачення".

Втім, в цій історії - ще дуже багато невідомих. Найголовніший з яких - англійська політкоректність. Які б складні відносини у Англії не залишалися з путінською Росією, і скільки б акцій біля будинку Кемерона активісти лондонського Євромайдану не проводили, політкоректність - один з головних постулатів англійського суспільства. У якому, звісно, неможливо собі уявити концертів у день національної пам'яті, але де не хочуть 3 світової війни, прекрасно розуміючи, хто може її почати.

Після передріздвяного сюжету на "1 + 1" лондонська "вата" вже встигла заспамити Фейсбук Діани Месс усілякими, іноді дуже креативними російськими коментарями, прямими образами і "ха-ха-ха - головна зірка лондонських укрів". Київська "вата" позгадувала "випадок з Гринджолами" (хоча це, як кажуть в Одесі, дві великі різниці), почала хулити Діану "за бездарність", "за саунд" (він що, повинен бути схожий на "Я поїду жити в Лондон"?), і вішати ярлики "Пісенька-то відверто слабенька ...", "виконання залишає бажати кращого"... Спільно винесли й вердикт: нічого не світить! Хіба що королева Англії зможе переконати BBC, що таку пісню можна пропускати в фінальний концерт ТОП-20, переможець якого й буде представляти Англію на "Євробаченні-2 016" на сцені Tele2 Арена в Стокгольмі.

Якщо розглядати теоретичні варіанти щодо пісні Діани, об'єктивності заради варто згадати прецедент, коли одного разу Грузія відмовилася від участі в Євробаченні, коли оргкомітет "Євробачення" не допустив до фінальної стадії їх пісню "I dоnt wanna PUT-IN", що перемогла на національному відборі. Ось тільки Грузія - не країна-засновниця "Євробачення", якою є Великобританія. І у Лондона є інші права, механізми і можливості відстояти те, що вважає за потрібне в речах, набагато серйозніших, ніж якийсь пісенний конкурс.

Інше питання, чи наважиться ВВС показати зуби і нагадати різницю між антивоєнною піснею і політичною. Традиції антивоєнних пісень на Туманному Альбіоні - є, і вони всесвітньо відомі. Мені згадується антивоєнна пісня "Russians", яка дала назву дебютному альбому Стінга. У "Black Sabbath" - "War Pigs". У Джона Леннона - "Give Peace A Chance". Марлен Дітріх співала "Where Have All The Flowers Gone?", "Deep Purple" - "Child In Time", U2 і Луччано Паваротті – "Miss Sarajevo"... Так що прецеденти антивоєнних пісень в британському і європейському ефірі були. Тільки от ніхто з вищеперелічених навіть у страшному сні не припускав виставляти цю свою пісню на участь у будь-якому конкурсі, навіть самому-самому-самому ...

А наша Diana from Ukraine – робить це дуже усвідомлено. В силу англійської журналістської освіти Діана Мес розуміє, яким потужним рупором може стати "Євробачення-2016" та її участь саме від Англії - щоб якомога більша кількість людей по всьому світу почули у пісні, наскільки для українців важливим є їх "support" і сказане разом "Russians go home". Тому для головної зірки української діаспори Лондона Діани Мес перемогою буде вже сам квиток до Стокгольма, де учасник від Великобританії автоматично потрапляє в пул фінального концерту.

Крім усього іншого, історія Діани Месс – це ще й інтернаціональний меседж докори з Лондона до депутатів її рідного Запоріжжя, міськрада якого провалила визнання Росії агресором.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...