СпортLady

Екокатастрофа "Л/ДНР" насувається на мирні території

14.3т

В ОБСЄ заявили про загрозу екологічної катастрофи на Донбасі. У цьому контексті найнебезпечнішим є те, що нині на окупованій Росією території неконтрольовано закриваються шахти. Наприклад, шахта "Родіна" (де раніше відбувалась відкачка води) нині затоплена. Через цю причину одночасно закрилися 8 шахт Стаханівського регіону і така доля загрожує й шахтам "Золоте" та "Карбоніт", що на Луганщині.

Небезпечною самою по собі є шахта "Олександр-Захід", де у 1989 році стався витік 50 тонн брудної хімічної речовини монохлорбензолу, а також "Юнком", де у 1979 році був проведений ядерний вибух. До слова, уся зона також затоплена і підводні води починають виносити у Сіверський Донець небезпечні речовини. У зв’язку із цим існує загроза отруєння усієї акваторії Азовського моря (позаяк Сіверський Донець впадає в річку Дон, яка заходить в Азовське море).

Неконтрольоване закриття шахт спричинює забруднення усієї питної води регіону, а як наслідок – забруднення ґрунтів, які на десятиріччя стають непридатними для сільського господарства.

Серед серйозних екологічних проблем Донбасу - знищення лісів. Останнє відбувається не лише через підпали лісового масиву під час військових дій, а й через те, що там нині активно викопують схованки. Через величезну кількість цих копанок маленькі річки змушені змінити своє русло. Окрім того, російські найманці, а також місцеве населення вирубують велику частину лісу для власного користування (опалення).

Все вище написане впевнено підтверджує думку, що Донбас перетворюється на зону екологічного лиха. Це лихо заохочується і низкою соціально-економічних проблем в окупованих регіонах. Так, місцеві жителі, які не мають роботи і живуть у військовий час – екологією особливо не переймаються. У так званих "ЛНР" та "ДНР" не працюють каналізації, а питна вода постачається з перервами. Все це несе велику загрозу інфекційних захворювань. Останнє унеможливлювали б хіба медичні працівники та ні для кого не секрет, що внаслідок окупації частина лікарів покинула Донбас.

У зоні розмежування з боку українських військ ситуація не набагато краща. Наприклад, у Красноголовці є лікарня, яка раніше приймала 400 пологів на рік. Але впродовж останніх трьох років там немає опалення.

Я бачив цю лікарню: в результаті обстрілів у ній згоріли усі підсобні приміщення та гаражі. Окрім того, в медзакладі зруйнована вся техніка, включаючи велике медичне містечко. Незважаючи на це, людям продовжують надавати медичну допомогу. Втім зараз там велика нестача ліків. Звісно, допомогу надають міжнародні організації. Але основні їх сили спрямовані на постачання препаратів та ліків на окуповані території. Саме тому поширення інфекційних захворювань можливе й на наших територіях.

Читайте все новости по теме "Российско-украинский конфликт" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы

Наши блоги