Свідома маніпуляція чи повна некомпетентність?

41Читать новость на украинском

Українські ЗМІ з посиланням на першого заст. голови Регламентного комітету Павла Пинзеника поширили абсолютно недостовірну інформацію, що начебто "юридично фракція Радикальної партії досі перебуває у складі парламентської коаліції".

Це або свідома маніпуляція або повна некомпетентність представника фракції НФ (Яценюка). В будь-якому разі вона ввела в оману журналістів та мільйони українців.

Фактичний та правовий бік справи наступний.

1 вересня 2015 р. відбулися збори фракції Радикальної партії Олега Ляшка у повному складі, на яких ми ухвалили одностайне рішення про вихід фракції з Коаліції з депутатських фракцій у Верховній Раді України восьмого скликання у зв’язку з антиукраїнською зрадою у стінах Верховної Ради України та у верхівці української влади, а також відповідну політичну Заяву на 4 аркушах. Як секретар зборів я особисто підписував відповідний протокол та витяг з нього для інформування голови парламенту.

2 вересня 2015 р. Голова Верховної Ради України В.Б. Гройсман був офіційно поінформований про це відповідним листом, до якого додавалися витяг з протоколу з рішенням фракції РПЛ та заява фракції про вихід з парламентської коаліції. Того ж дня В.Б. Гройсман написав на ньому резолюцію "ознайомити голів депутатських фракцій і груп". І як свідчить відповідна картка реєстрації вхідної кореспонденції тодішній керівник Апарату Верховної Ради України В.О. Зайчук 3 вересня 2015 р. доручив апарату ознайомити з листом голів депутатських фракцій і груп, тобто копія документів (листа, витягу з протоколу та заяви) були надіслані усім фракціям та групам. Також копія документів відповідно до резолюції В.Б. Гройсмана була направлена першому заступнику голови Регламентного комітету П. Пинзенику та в Секретаріат Голови ВРУ.

На пленарному засіданні Верховної Ради України 2 вересня 2015 року голова депутатської фракції РПЛ Олег Ляшко з трибуни парламенту о 10:34 офіційно оголосив про вихід фракції зі складу коаліції та заявив про "перехід в опозицію до політичного, соціально-економічного курсу, який нині проводить Президент Порошенко і діючий уряд разом із парламентською більшістю."

У своєму виступі 4 вересня 2015 року на пленарному засіданні Верховної Ради України лідер фракції РПЛ Олег Ляшко, нагадавши про вихід фракції з коаліції, зачитав повний текст нашої політичної Заяви з обґрунтуванням причин виходу та нашим баченням ситуації.

А вже 17 вересня 2015 р. народні депутати прийняли Постанову про відставку віце-прем'єр-міністра України Вощевського В.М. (представник РПЛ в коаліційному уряді), в яку він подав у зв’язку з виходом фракції РПЛ з парламентської коаліції. Так само голови парламентських комітетів від РПЛ В.В.Галасюк, С.В.Рибалка та С.І.Скуратовський подали відповідні заяви про відставку, які тим не менше й досі не були розглянуті парламентом і проголосовані (але фракція РПЛ тут ні до чого).

Що ж до псевдо-юридичних спекуляцій навколо неоголошення головуючим на засіданні чи відсутності особистих підписів депутатів фракції про їх вихід з коаліції, чи відкликання підписів з під коаліційної угоди, то це все повна юридична нісенітниця. Нагадаю цим горе-правникам, що процедурні питання щодо формування, організації діяльності та припинення діяльності коаліції депутатських фракцій (зокрема й виходу фракції з коаліції) в чинному законодавстві України абсолютно відсутні! Тобто зазначені вище "вимоги" не містяться в жодному нормативно-правовому акті та є надуманими і вигаданими тими, хто про це говорить.

Процедурні норми щодо коаліції відповідно до ст. 83 Конституції України мали би бути у Регламенті Верховної Ради України. Однак в чинній редакції Регламенту їх немає, більш того там навіть немає жодної згадки про коаліцію депутатських фракцій (норми щодо коаліції були вилучені з Регламенту під час правління Януковича і парламент так їх і не відновив).

Тож вихід фракції РПЛ з коаліції ще у вересні 2015 р. і його належне документальне оформлення та оголошення є доконаним фактом, а будь які спекуляції на цю тему з боку Ю.Луценка чи П.Пинзеника та навколовладних політологів і журналістів є або свідомою брехнею або свідченням повної некомпетентності і непрофесіоналізму. Це спроби або дискредитувати РПЛ в очах громадян, вказавши на начебто "хитрощі" РПЛ навколо коаліції, або врятувати свого шефа Яценюка, натякнувши, що начебто стара коаліція ще продовжує формально існувати.

Ми в такі ігри не граємо. Наша позиція ясна і відкрита. Демократична коаліція в парламенті припинила своє існування. Ми звернулися до всіх фракцій розпочати консультації по формуванню нової коаліції та нового уряду. Оскільки війна всіх проти всіх - смертельна для України. Це буде на користь лише ворогам – Путіну та Опоблоку. Країна потребує перезавантаження влади без хаосу нових виборів – з новою коаліцією, новим урядом, новою економічною політикою.

Читайте все новости по теме "Политический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости