УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС
Віктор Вовк
Віктор Вовк
Народний депутат України

Блог | Свідома маніпуляція чи повна некомпетентність?

Свідома маніпуляція чи повна некомпетентність?

Українські ЗМІ з посиланням на першого заст. голови Регламентного комітету Павла Пинзеника поширили абсолютно недостовірну інформацію, що начебто "юридично фракція Радикальної партії досі перебуває у складі парламентської коаліції".

Це або свідома маніпуляція або повна некомпетентність представника фракції НФ (Яценюка). В будь-якому разі вона ввела в оману журналістів та мільйони українців.

Фактичний та правовий бік справи наступний.

1 вересня 2015 р. відбулися збори фракції Радикальної партії Олега Ляшка у повному складі, на яких ми ухвалили одностайне рішення про вихід фракції з Коаліції з депутатських фракцій у Верховній Раді України восьмого скликання у зв’язку з антиукраїнською зрадою у стінах Верховної Ради України та у верхівці української влади, а також відповідну політичну Заяву на 4 аркушах. Як секретар зборів я особисто підписував відповідний протокол та витяг з нього для інформування голови парламенту.

2 вересня 2015 р. Голова Верховної Ради України В.Б. Гройсман був офіційно поінформований про це відповідним листом, до якого додавалися витяг з протоколу з рішенням фракції РПЛ та заява фракції про вихід з парламентської коаліції. Того ж дня В.Б. Гройсман написав на ньому резолюцію "ознайомити голів депутатських фракцій і груп". І як свідчить відповідна картка реєстрації вхідної кореспонденції тодішній керівник Апарату Верховної Ради України В.О. Зайчук 3 вересня 2015 р. доручив апарату ознайомити з листом голів депутатських фракцій і груп, тобто копія документів (листа, витягу з протоколу та заяви) були надіслані усім фракціям та групам. Також копія документів відповідно до резолюції В.Б. Гройсмана була направлена першому заступнику голови Регламентного комітету П. Пинзенику та в Секретаріат Голови ВРУ.

На пленарному засіданні Верховної Ради України 2 вересня 2015 року голова депутатської фракції РПЛ Олег Ляшко з трибуни парламенту о 10:34 офіційно оголосив про вихід фракції зі складу коаліції та заявив про "перехід в опозицію до політичного, соціально-економічного курсу, який нині проводить Президент Порошенко і діючий уряд разом із парламентською більшістю."

У своєму виступі 4 вересня 2015 року на пленарному засіданні Верховної Ради України лідер фракції РПЛ Олег Ляшко, нагадавши про вихід фракції з коаліції, зачитав повний текст нашої політичної Заяви з обґрунтуванням причин виходу та нашим баченням ситуації.

А вже 17 вересня 2015 р. народні депутати прийняли Постанову про відставку віце-прем'єр-міністра України Вощевського В.М. (представник РПЛ в коаліційному уряді), в яку він подав у зв’язку з виходом фракції РПЛ з парламентської коаліції. Так само голови парламентських комітетів від РПЛ В.В.Галасюк, С.В.Рибалка та С.І.Скуратовський подали відповідні заяви про відставку, які тим не менше й досі не були розглянуті парламентом і проголосовані (але фракція РПЛ тут ні до чого).

Що ж до псевдо-юридичних спекуляцій навколо неоголошення головуючим на засіданні чи відсутності особистих підписів депутатів фракції про їх вихід з коаліції, чи відкликання підписів з під коаліційної угоди, то це все повна юридична нісенітниця. Нагадаю цим горе-правникам, що процедурні питання щодо формування, організації діяльності та припинення діяльності коаліції депутатських фракцій (зокрема й виходу фракції з коаліції) в чинному законодавстві України абсолютно відсутні! Тобто зазначені вище "вимоги" не містяться в жодному нормативно-правовому акті та є надуманими і вигаданими тими, хто про це говорить.

Процедурні норми щодо коаліції відповідно до ст. 83 Конституції України мали би бути у Регламенті Верховної Ради України. Однак в чинній редакції Регламенту їх немає, більш того там навіть немає жодної згадки про коаліцію депутатських фракцій (норми щодо коаліції були вилучені з Регламенту під час правління Януковича і парламент так їх і не відновив).

Тож вихід фракції РПЛ з коаліції ще у вересні 2015 р. і його належне документальне оформлення та оголошення є доконаним фактом, а будь які спекуляції на цю тему з боку Ю.Луценка чи П.Пинзеника та навколовладних політологів і журналістів є або свідомою брехнею або свідченням повної некомпетентності і непрофесіоналізму. Це спроби або дискредитувати РПЛ в очах громадян, вказавши на начебто "хитрощі" РПЛ навколо коаліції, або врятувати свого шефа Яценюка, натякнувши, що начебто стара коаліція ще продовжує формально існувати.

Ми в такі ігри не граємо. Наша позиція ясна і відкрита. Демократична коаліція в парламенті припинила своє існування. Ми звернулися до всіх фракцій розпочати консультації по формуванню нової коаліції та нового уряду. Оскільки війна всіх проти всіх - смертельна для України. Це буде на користь лише ворогам – Путіну та Опоблоку. Країна потребує перезавантаження влади без хаосу нових виборів – з новою коаліцією, новим урядом, новою економічною політикою.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...