Про "сміттєву" мафію

Про 'сміттєву' мафію

ПрАТ "Київспецтранс" - це комунальне підприємство, що надає послуги з поховання твердих побутових відходів, іншими словами мусору. Київська міська рада є власником 51% акцій цього підприємства", а ТОВ "Геотрон", статутний капітал якого належить офшорній компанії, володіє 46% акцій.

Видео дня

Керівним органом ПрАТ "Київспецтранс" є наглядова рада, склад якої з 2010 року поступово змінювався. Як наслідок, в липні 2013-го чотири з п'яти членів ради, включаючи Голову, були особами, тісно пов'язаними з депутатами Партії Регіонів України, а Київська міська рада, яка формально володіє ПрАТ "Київспецтранс", не мала представників в Наглядовій раді підприємства взагалі.

Протягом останніх чотирьох років господарська діяльність цього підприємства була спрямована не на виконання статутних завдань, що полягають у наданні послуг з поховання твердих побутових відходів, а в виведенні коштів, які перераховувалися з державного бюджету та бюджету міста Києва, на рахунки конвертаційних центрів та офшорних кампаній.

За цей час діяльність ПрАТ "Київспецтранс" наблизила екологічну ситуацію в місті Києві та Київській області до екологічної катастрофи, оскільки необхідних передбачених технологічним процесом дій керівництво підприємства не фінансувало та не проводило.

Загалом, ПрАТ "Київспецтранс" утилізує понад половину твердих побутових відходів міста Києва. Полігон №5 працює з 1986 року і за цей час площа звалища вже збільшувалася кілька разів і наближається до прилеглих населених пунктів.

В 2007-му році діяльність полігону була припинена рішенням інспектора з охорони навколишнього середовища. Проведені перевірки виявили численні порушення природоохоронного законодавства: відходи скидалися на полігоні без обліку та дозволів, без відповідних документів тут будувалася станція з випарювання фільтрату.

В 2008-му році було розроблено план проведення реконструкції полігону, після чого його можна буде використати протягом ще семи років. Але, жодних дій з реалізації цього плану здійснено не було і протягом наступних років робота полігону припинялася уповноваженими органами ще кілька разів, але через певний час знову поновлювалася.

У 2013 році Державна екологічна інспекція Київської області виявила на полігоні перевищення допустимого рівня забрудненості марганцем, магнієм, хлоридами і нітратами. Було також встановлено, що придбане обладнання для термічної обробки та лабораторія з контролю очищення фільтрату не працюють. Також було встановлено відсутність необхідних дозвільних документів на здійснення діяльності у сфері поховання твердих побутових відходів та недотримання технології провадження такої діяльності.

Станом на сьогодні на полігоні №5 утворилося понад 1000000 м3 фільтрату, який у повному обсязі не збирається, не переробляється та створює значну екологічну загрозу, а сам полігон є перевантаженим на 74,3% від проектної потужності та потребує проведення невідкладних природоохоронних заходів.

Бездіяльність адміністрації підприємства була предметом численних кримінальних справ, але жодна з них не мала наслідком притягнення до відповідальності осіб, які вчинили кримінальні правопорушення.

Саме враховуючи ситуацію, що склалася навколо діяльності ПрАТ "Київспецтранс", мною як депутатом було внесено, а Київська міська рада підтримала запит до правоохоронних органів з вимогою перевірити факти зловживання службовим становищем керівництва ПАТ "Київспецтранс" та забезпечити належне розслідування можливих фактів заподіяння збитків бюджету міста Києва, порушення інтересів територіальної громади міста Києва, а також заподіяння шкоди навколишньому природному середовищу при здійсненні господарської діяльності ПАТ "Київспецтранс" за період 2010-2014 років. Також Київрада вимагатиме перевірити законність закриття кримінальних справ порушених по відношенню до діяльності ПрАТ "Київспецтранс".

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...