LadyГорода

Як омега-жири омолоджують організм і тіло

3.6т

В кінці осені, коли і менше рухаємось, і більше вживаємо більш калорійної їжі, зокрема, солодощів, всяких випічок, варто звернути увагу на продукти, що містять омега-3 жирні кислоти.

Вони покращують кровопостачання серцевого м’яза, мають протизапальну дію (зменшують вміст С-реактивного білка, який є "індикатором" запалення), сприяють покращенню настрою, є хорошими антидепресантами.

ЧОМУ ВАЖЛИВО ВЖИВАТИ САМЕ "РИБНІ" ЖИРИ.

Мабуть, ви часто чули про велику користь для організму Омега-3 жирних кислот (або просто жирів). І саме зараз, коли діло йде до зими, зростає ризик вдихнути якийсь вірус-нежданчик і злягти, кашляючи, і шмаркаючи. Щоб цей ризик став для вас мінімальним, треба одягнути свої клітини у протизапапальну "броню". Суттєвим компонентом цієї "броні" є Омега-3 жири.

Вони:

- роблять клітини стійкими до проникнення вірусів;

- мають протизапальну дію, тобто чимось нагадують аспірин (але не мають побічних реакцій);

- запобігають згущенню крові та утворенню тромбів (що нерідко трапляється при високій температурі та недостатньому вживанні рідини);

- посилюють еластичність судин, тому кров краще збагачується киснем і корисними речовинами;

Окрім протизапального ефекту, Омега-3 зволожують шкіру зсередини, оскільки стимулюють утворення в шкірі керамідів - жироподібного "цементу" між клітинками верхнього шару шкіри. Таким чином, вб'єте двох "зайців" - і вірус не підхопите і шкіру омолодите!

Покращують зір, нормалізують рівень холестерину (всі ми - раби екранів і жертви стресів - це для нас!). Впливають на нервові клітини і ті краще контактують між собою, і, як результат - голова краще "варить", запам'ятовує, а вночі не прокидається і не нервується. Особливо необхідні Омега-3 жири вагітним: вони сприяють розвитку мозку майбутньої дитини!

Омега-3 жири можна знайти в морській рибі, але не в будь-якій, а в скумбрії та оселедці (купуєте, вимочуєте, якщо солоні). В модному і дорогому червоному лососі Омега-3 жирів майже немає, бо вони лише є в рибі, яка сама собі шукала корм, а не годувалась на рибних фермах. Омега-3 жири також бувають різні: одні містяться в морській рибі, а інші - в насінні льону.

В "риб'ячих" є дві цінні жирні кислоти: ДГК (докозагексаєнова) і ЕПК (єйкозапентаєнова), а в насінні льону - альфа-ліноленова кислота. Потрібні всі, але "риб'ячі" замінити "лляними" не можна. Якщо ж ви не любите оселедець (хіба таке буває?), Омега-3 жири можете знайти в капсулах.

Для підсилення дії Омега-3 жирів бажано вживати продукти, багаті вітамінами групи В, Е та каротиноїдами (морква, гарбуз) і вітаміном С (настій шипшини, квашена капуста) і цинком (нежирне м'ясо або насіння гарбуза). Найбільш характерними симптомами дефіциту Омега-3 жирів є втома, слабкість, загальмованість, депресія, підвищений тиск крові, порушення травлення, вздуття живота, відрижки, сухість шкіри, болі в суглобах, загострення артритів, часті застуди.

Але так мені здається, що кожного з Вас всяка застуда обійде строною:) Бо хто усміхається, живе в позитиві і рано лягає спати, ніяка зараза не вхопить!

Читайте все новости по теме "Жить здорово" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Наши блоги