Подумайте двічі, перш ніж їхати до агресора

10.5т

За повідомленнями ЗМІ підприємець Артем Дубков із Енергодара стверджує, що це він попросив обвинуваченого у диверсії Євгена Панова з’їздити в окупований Крим та перевірити залишену ним власність. Якщо це підтвердиться, то про що думав колишній доброволець, даючи згоду на цю поїздку, я просто не буду коментувати. Історія Юрія Солошенка, Сергія Литвинова та інших мала б навчити, що будь-хто може стати випадковою жертвою політичних переслідувань. І тільки тому, що Кремлю потрібна певна картинка в телевізорі. А що вже казати про людину із досвідом координації самооборони.

Але незалежно від того як та за яких обставин водій автобусу Євген Панов був затриманий ФСБ на території окупованого Криму (чи був він викрадений у Запоріжжі, як вважає його брат, чи поїхав за доброю волею), найперше, що потрібно зробити, це убезпечити людину від поширеної серед російських "правоохоронців" практики катування для отримання "признательных показаний".

Родині невідкладно треба знайти надійного захисника із російським адвокатським свідоцтвом, який би вимагав зустрічі із Євгеном Пановим. Досить ймовірно, що прямо зараз в Криму перебувають російські адвокати, відомі по своїй роботі на захист ув’язнених за політичними мотивами.

Міністерству закордонних справ вже давно належало проявити креативність та призначити у консульстві в Росії відповідального за захист громадян України у тимчасово окупованій АРК, щоб до заарештованих в Криму мав доступ представник української держави.

Попри те, що Росія послідовно відмовляє в доступі на окуповану територію, моніторингова місія ООН з прав людини та спеціальна моніторингова місії ОБСЄ в Україні, які наділені мандатом на роботу в Криму, мали б надати запит на відвідування Євгена Панова в СІЗО. А також інших затриманих із "группы украинских диверсантов", прізвища яких досі не оприлюднили. І сімох затриманих "местной агентуры", які проскочили в повідомленні РИА Новости.

Європарламентарям з групи друзів України варто надіслати офіційні запити на ФСБ в Криму та зажадати інформацію про стан здоров’я заарештованого, умови утримання, доступ медиків та адвокатів тощо.

Це ж далеко не рядова ситуація, коли людину по суті обвинувачують в "негласном объявлении войны", з усіма витікаючими наслідками на "право принять ответные меры".

Окремо висловлюю глибоку занепокоєність відсутністю публічних проявів глибокої занепокоєності держав-членів ЄС та США для упередження можливого використання цієї ситуації в якості casus belli, на що вже починає натякати окупаційна влада Криму.

Камешек брошен, круги идут…

Загалом, ще раз нагадую, треба двічі подумати, перед тим як їздити до окупованого Криму та до Росії. Навіть якщо ви вважаєте себе "далеким від політики", це абсолютно не означає, що ви нецікаві ФСБ. Ніхто не застрахований від того, що комусь із російських "правоохоронців" не захочеться легко заробити собі на нові зірочки. І для цього "розкрити" неіснуючий теракт або шпигунську справу, в якій вас буде призначено головним фігурантом. Окремо зауважую, що в Росії не існує справедливого суду, тож можливості захисту навіть при абсурдних обвинуваченнях досить обмежені.

Читайте все новости по теме "Политический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Наши блоги