Великий LOL: як екс-міністр ЖКГ "наїхав" на Руслану

7.3т

Мене завжди неабияк дратує, коли безпідставно ображають український шоу-бізнес. Так, в нього є свої вади, є свої прояви корупції, є вкрадені кошти, є ті, за кого неабияк соромно в роки російсько-української війни… Але разом з тим не можна не помічати, що абсолютна більшість українських зірок не стоять осторонь від проблем суспільства та від викликів, якими доля випробовує Україну, і кожен – в міру свого таланту та креативу – намагається допомагати країні нарешті вийти з піке та почати жити гідним європейським життям.

Одне з ключових питань сьогодення – енергетична незалежність від Росії. Те, що Україна може повністю відмовитися від російської нафти й газу і навіть стати Кувейтом з біоенергетики – цілком об’єктивна (хоч і не така вже близька) реальність, про яку ось уже добрий десяток років доводять своїм президентам і урядам провідні українські вчені-аграрії та біоенергетики (і не тільки вони). Потроху країна починає рухатися в цьому напрямку: парламент прийняв ряд необхідних законів, до нас починають приїжджати європейські й американські інвестори, що готові вкладати сюди гроші, світова біоенергетична спільнота неабияк допомагає інформаційно (знайомить з останніми технологіями, проводить круглі столи) та системно виділяє гранти.

Дом Русланы

Руслана біля свого дому. Фото - facebook Руслани

Природньо, що український шоу-біз не може залишатися осторонь української енергетичної незалежності й усіляко підтримує все, що тому допоможе, та усіх, хто цього прагне. І хоч ще надто зарано розказувати про українські мюзикли, які пропагують альтернативні джерела енергії, але відеоролики від українського шоу-бізу на цю тему вже можна дивитись.

Один з них нещодавно зняла співачка й переможниця Євробачення Руслана, де популярно пояснила, як вона відмовилася від путінського газу й продемонструвала на прикладі свого будинку, як саме ми, українці, можемо цього досягти.

Яке ж було моє здивування, коли на мій перепост цього відео в Фейсбуці з коментарем "Ось ще один доказ, що український шоу-біз як може, так і бореться за нашу енергетичну незалежність" один з екс-міністрів ЖКГ, теле-експерт Олексій Кучеренко відповів так:

"Це вам тільки так здається. Бореться ваш шоу-бізнес тільки за грошові знаки. І це – антиреклама. В ролику мова зовсім не йде про біоенергетику. Його "квінтессенцією" є безглузда "єдина ціна"...

Будь-кому в шоу-бізнесі – не тільки українському – добре відомо про магію мас-медіа та про рівень довіри середньостатистичного глядача до того, кого частіше за інших бачиш на екранах. І тут я не можу не визнати: Олексій Кучеренко – напевне, №1 з тих медіа-персон, що останнім часом зробив собі політичне ім’я, постійно коментуючи питання тарифів ЖКГ та шляхів до енергонезалежності (щоправда, ніхто чомусь не хоче згадувати, що з грудня 2007 по березень 2010, обіймаючи міністерську посаду, Кучеренко, м'яко кажучи, не переймався альтернативними джерелами енергії, ніби тоді їх не існувало – втім, наразі навіть не про це мова).

Розумні люди знають й інше: не завжди телевізійний експерт говоритиме всю правду і не завжди саме в професійному, реально-діючому середовищі, він дійсно вважається найкращим. Цю тезу гарно довів, зокрема, останній Круглий стіл з питань енергоефективності та енергетичної безпеки в Інституті стратегічних досліджень ім. Голди Мейєр (30.09), де телевізійний гуру Кучеренко – на думку більшості присутніх журналістів – вщент програв інтелектуальну дуель одному з номінантів цьогорічного "Золотого Міскантусу" (професійна нагорода української біоенергетичної спільноти на кшталт кіношного "Оскара"), голові Біоенергетичної Асоціації України Георгію Гелетусі.

Тож я вирішив поцікавився його думкою про ролик Руслани. І отримав такий коментар:

"Я думаю, мета її патріотичного ролика була закликати громадян України допомогти країні в побудові енергетичної незалежності. Перш, ніж закликати інших, вона сама вирішила щось зробити в цій царині й встановила автономні сонячну й вітрову електростанції в своєму приватному будинку. Це її особистий вибір, який безумовно вніс свій внесок в енергетичну незалежність країни. У Фейсбуці почалася огульна критика цього ролика: мовляв, радить те, що не по кишені іншим. Так, вона вирішила цю проблему на рівні свого розуміння, навичок і гаманця. Вона не радила іншим робити так само. Інші можуть поміняти вікно, встановити твердопаливний котел або утеплити стіни – кожен вирішує сам, виходячи зі своїх можливостей. Головне – щось зробити, а не гримати на Руслану. Я переконаний, що чим більше з'являтиметься подібних роликів, у яких відомі люди будуть закликати до чогось конструктивного і позитивного, тим краще".

Рахунок 1:1 мене задовольняв частково, тож я звернувся із тим самим проханням ще до одного знакового українського вченого-біоенергетика Михайла Гументика – одного з розробників першої в Києві котельні на біопаливі в ІБКіЦБ (Інститут біоенергетичних культур і цукрових буряків НААН України). Він відповів так:

"Руслана вже багато років "хвора" темою енергонезалежності. Років зо два-три тому я також консультував її та писав для неї пропозиції для Проектів, а далі вона, я так зрозумів, все вивчила (не так вона, як її продюсер і чоловік Олександр Ксенофонтов) і більше не дзвонить. Дякую за ролик, тепер зрозуміло, що в Руслани все вийшло, вона отримала кошти, як і планувала, в США!"

Так само я надіслав лінк з роликом Руслани й попросив прокоментувати думки Кучеренка ще й президента Всесвітньої біоенергетичної Асоціації (WBA) Ремігіуса Лапінскаса, який був солідарний з думками Г. Гелетухи і якого дуже розсмішила фраза екс-міністра ЖКГ, що "це - антиреклама".

Отже, LOL*, пане Кучеренко. ВЕЛИКИЙ LOL…

(LOL – англ. абревіатура, перекладається як "багато-багато сміху")

Читайте все новости по теме "Блог шоубиз" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости