"Вот это, понимаю, праздник - не то, что, бл#дь, восьмое марта...".

Нікого не хочу образити.

Але я не розумію людей, які вітають з Днем Конституції.

Тупе фіктивне "свято", геть позбавлене змісту.

З 1996 року, відколи парламент проголосував за Конституцію, вона жодного дня не виконувалась. За ці 19 років Конституція шляхом політичної проституції служила підстилкою для кожної нової влади - спосіб перерозподілу впливів і не більше.

Фахівці кажуть, що вітчизняна Конституція дуже непогано написана. Може, й так. Але хіба українцям від того легше жити. Конституцію не намажеш на хліб і нею не зарядиш автомат.

У Великій Британії взагалі немає Конституції і живуть люди краще, ніж ми.

Для багатьох цей день - момент історичного фетишу навколо постаті Пилипа Орлика. Адже написані ним "Пакти й Конституції прав і вольностей Війська Запорізького" прийнято вважати першою українською Конституцією і однією з перших у Європі.

Черговий приклад наших проблем з історичною пам'яті - як і зазвичай, з чітким нальотом мазохізму. "Пакти..." Орлик писав у непрості для себе часи, у еміграції після втечі. Писав (за власними свідченнями) виключно заради PR-складової - шукав підтримку громадськості.

Якщо вже згадувати Пилипа Степановича, то є інші - справедливі - підстави. Це сильна масштабна особистість, якою ми можемо гордитися точно не за Конституцію.

Генеральний писар і довірена особа гетьмана Мазепи. Учасник виступу проти Петра І.

Лідер антимосковської політичної еміграції. Мріяв повернутись на Україну і таки повернувся з боями. Правда, залишок життя йому, все ж, довелось провести на чужині

Блискучий переговорник. Спровокував Османську імперію оголосити війну Росії. Блискуче організував похід на Правобережну Україну - брав міста один за одним. Розгромив промосковських на чолі з Бутовичем в бою під Лисянкою. Підняв український народ до повстання. Програв, зрештою, тільки тому, що його раз за разом зраджували.

В його житті були поразки і перемоги. Але Орлик ніколи не здавався і не ламався. Такими маємо бути і ми. А ви - про Конституцію...

Читайте все новости по теме "Политический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости