Українсько-російське економічне протистояння: хто виграв, а хто програв

7.2т

Українська економіка розвивається краще, аніж економіка Росії. Наша економіка в цьому році вийшла на стадію росту в той час, коли російська досі перебуває на стадії падіння під впливом санкцій і зниження світових цін на єдиний справжній міжнародний російський продукт - газ. Якщо й надалі буде продовжуватись російська агресія, а також санкції проти РФ, економіка Росії й далі знаходитиметься на стадії падіння. Тоді актуальне буде хіба що питання темпу падіння.

Своєю чергою Україна знаходиться в зовсім іншій ситуації – вона пережила найбільший шок від початку російської агресії у 2014-2015 роках. І найголовніше: Україна отримала зовнішню підтримку світу. Росія отримує санкції, а Україна – підтримку від МВФ, Світового банку, Європейського банку реконструкцій та розвитку, Європейського інвестиційного банку, (вони розширили з Україною свої програми). Окрім того, нашій країні надають фінансову підтримку окремі країни. Як бачите, ми з Росією в зовсім інших ситуаціях.

Позитивно вплинуло на ріст української економіки й те, що через війну, яку розв’язала Росія, наші вітчизняні суб’єкти господарювання почали адаптуватися і шукати нові ринки збуту на заміну російським ринкам. Таким чином, наші підприємці, які пережили цей кризовий момент, будуть у виграші: за деякий час зможуть працюватимуть уже на декілька ринків.

Слід не забувати й про те, що через російську агресію ми набагато скоротили споживання енергоресурсів. Ми стали ефективніше застосовувати енергозберігаючі технології: як на рівні побутовому, так і промисловому.

В результаті, після війни, Україна вийде дуже сильною, а Росія ослабленою. Важливо й те, що коли нам треба буде відбудовуватись після війни, нас підтримає міжнародна спільнота. На цей ресурс нам нададуть кошти і це стане ще одним трампліном для економічного зростання. Не забувайте, що розбудова – це і робочі руки і використання великої кількості матеріалів (в основному вітчизняного виробництва). І як ви це дивно не звучало, але воєнна розбудова – один з локомотивів розвитку економіки.

Читайте все новости по теме "Экономический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости