УкрРус

Україна - джерело натхнення для світу

За останній час Україна не раз ставала джерелом натхнення для світу. Все це відбувалося попри складну геополітичну ситуацію, приголомшливу втрату Криму, що в очах США та всього цивілізованого світу є нічим іншим, як зухвалим порушенням міжнародних законів і домовленостей, підписаних Україною у 1994-му. Але український народ зараз має підтримку від міжнародної спільноти.

Сьогодні хотілося б поговорити про виклики всередині України. Зокрема, про відповідальність тих, хто при владі, і про відповідальність людей. Будь-які дії з боку уряду мають бути схвалені вами. Уряд має мати довіру, інші владні інститути теж. Щоб не було відстані від людей. Коли громадяни беруть на себе відповідальність один за одного, демократія сильна. Але якщо щось іде не так, треба діяти, аби це змінити.

Демократія важка праця. Ми у США її не так легко домоглися. Мої предки були рабами. Рабовласницькі штати мали більшу кількість населення, ніж нерабовласницькі. А чому? Бо при визначенні чисельності населення штату враховували лише три п'ятих моїх предків. Пішло чимало років, щоб змінити це і домогтися рівних прав. Хоча ще будучи маленькою дівчинкою, я не могла ходити в кінотеатр у своєму рідному місті Бірмінгемі (штат Алабама). Вхід був дозволений тільки білим. Пройшов час і я присягала на тій же Конституції, що проголосила моїх предків рівними у правах із білими.

Демократія працює тоді, коли належить людям. Якщо щось не так, ви маєте прикладати зусилля, аби це змінити. Мої батьки і предки працювали, щоб змінити закони і погляди у нашій країні. І попри великі втрати Америка змінилася.

Хочу нагадати вам слова Джона Кеннеді "Не питайте, що ваша країна може зробити для вас — питайте, що ви можете зробити для країни?". Це була заява про відповідальність громадян. Ви теж маєте нести відповідальність як громадяни своєї країни. Бо сильна опора демократії – це не державні інститути і не уряди, а громадяни.

За матеріалами лекції Кондолізи Райс "Виклики мінливого світу", що пройшла в рамках проекту "Публічні лекції" Фонду Віктора Пінчука.

Присоединяйтесь к группам "Обозреватель Блоги" на Facebook и VKontakte, следите за обновлениями!

Наши блоги