Хресна хода УПЦ МП не має нічого спільного з заповідями Христа і було б набагато простіше і логічніше спрямувати цю ходу на Донбас чи Луганськ, звідки йде хвиля насилля. Але вона (хода. – Ред.) задумана і реалізується в Києві, як один із методів ведення гібридної війни Росії проти України.

Не секрет, що уже давно Кремль використовує РПЦ як один із видів ефективної зброї, тому і час, і місця розраховані саме таким чином, щоб максимально створювати загрози для розколу соціуму України. Для цього, власне, ця хода і ініційована.

Ще з радянських часів релігія в російській церкві використовувалась для маніпуляції людьми і "задоволення імперських потреб". Тому й не дивно, що нині Кремль активує у своїй гібридній війні проти України останній резерв: маніпуляцію на почуттях вірян. Цей спосіб непоганий, але дуже вже відчайдушний. Думаю, Москва зрозуміла, що військовим методом успіху досягти не вдалося, а тому час задіяти останні сили. Та, гадаю, й цей варіант не пройде.

Взагалі не розумію, чому стільки колон людей повинні так показово і театралізовано йти центром Києва де ще стоять квіти, залишені після терористичного акту (вбивства українського журналіста Павла Шеремета. – Ред.)? Але з іншого боку – чому тут дивуватись, якщо Московський Патріархат – це взагалі не релігійне, а "державно-спецслужбівське" утворення, яке вже давно враховує інтереси віруючих людей в останню чергу. Це, до речі, традиція ще зі сталінських часів, який використовував церкву для просування політики. Відомо й про вплив Комітету безпеки (а потім ФСБ) на церкву. Так що нинішній хресний хід – просто остання зброя Путіна, це "останній шанс" кремля, якому не вдається втримати Україну.

Та українці не хочуть бути обдуреними і велика кількість прихожан УПЦ МП уже переходить в лави Київського Патріархату. Своєю чергою, Московський Патріархат на фоні всіх цих подій починає "танути" наче морозиво на яскравому сонці.

Читайте все новости по теме "Политический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги