newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img
Андрей Юраш
Андрей Юраш
Религиовед

Блог | Як РПЦ блокує питання Української церкви

Як РПЦ блокує питання Української церкви

Українське питання на Вселенському соборі і не мало порушуватися. І зрозуміло чому. Московська патріархія за жодних обставин не погодилася б на його винесення. Константинополь давно декларує і показує жести в напрямку того, що він нарешті хоче вирішити і закрити українське питання в позитивному плані. Мовляв, Православна церква в Україні, як спільнота, має самоорганізуватися на засадах автокефалії і бути визнаною іншими церквами.

Видео дня

Московський патріархат на таке ніколи не піде, тому він і вимагав консенсусної форми погодження будь-яких рішень.

Але Константинополь і не передбачав, що винісши українське питання, він може дістати згоду Москви на участь в цьому соборі. Тому його на порядку денному не стояло апріорі. Але до нього в Константинополі ще повернуться.

Частина української церкви вже давно відділилася від Російської. Питання тільки в тому, щоб визнати її канонічний статус і почати літургічне спілкування з іншими православними церквами з тією юрисдикцією, яка хоче існувати в такому помісному статусі.

В Україні серед православної спільноти є розділення і це найбільша проблема, яка з цього приводу в нас існує. Менша частина, як показує соціологія, хоче і далі залишатися у юрисдикції Московського патріархату. Це від 15 до 20%.

Натомість у 2,5 рази більше тих віруючих, які хочуть мати помісну церкву. Вселенський патріарх це чудово розуміє. І його роль в цьому питанні має бути дуже принциповою.

Від часу хрещення Київської Русі і до 1686-го року Українська церква була в юрисдикції Константинополя. І Константинополь, і більшість українських православних вважає, що саме Константинопольська патріархія є материнською і має право надавати автокефалію. Але для Москви визнання автокефалії в Україні буде суттєвим послабленням її позиції у світі. Тому вона ніколи на це не піде.

Наразі і в Україні досягти консенсусу поміж двома групами православних церков не вдасться. Принаймні, в найближчій перспективі. Одна група людей повністю орієнтована на Москву, друга, за жодних обставин не хоче належати до Московського патріархату. Такі права слід надати обом групам.

Загалом же автокефальні процеси в українському православному середовищі почалися ще з 1989-го року. Хто бажав – уже їх зреалізував. І та частина духовенства, яка не хоче бути в юрисдикції Московського патріархату, повинна дістати канонічне визнання з боку всієї православної спільноти.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...