Верховну Раду треба або розпустити, або перевести на громадські засади!

14.8т

Не секрет, що останнім часом прихильників розпуску нинішнього парламенту стає все більше і більше. Натомість головним аргументом проти цього є те, що розпуск парламенту може призвести до загострення суспільно-політичної ситуації, чим нібито може скористатися Росія чи Путін.

Зважаючи на це, я пропоную, як мінімум, на 2017 рік здійснити більш еволюційний хід: перевести діяльність депутатів Верховної Ради на громадські засади.

Справа в тому, що Голова ВР щоденно скаржиться, що народні депутати прогулюють пленарні засідання, і він змушений по 10 разів ставити на голосування законопроекти. Як говорить заступник Голови ВР, лише 5% з усієї кількості зареєстрованих законопроектів розглядаються у сесійній залі, а абсолютна більшість – нікому не потрібна. Як кажуть решта українців, більш непрофесійного та безвідповідального парламенту за нинішній, в Україні ще не було…

Тож, виникає питання: навіщо тоді виділяти майже мільярд гривень на утримання такої Верховної Ради у наступному році?!

Як йдеться у проекті Державного бюджету на 2017 рік, видатки для апарату Верховної Ради передбачені у сумі 987 815,1 тис. грн. За бюджетною програмою "Здійснення законотворчої діяльності ВРУ" видатки передбачені в обсязі 511 418,6 тис. грн., тобто – більше півмільярда грн.

За бюджетною програмою "Обслуговування та організаційне, інформаційно-аналітичне, матеріально-технічне забезпечення діяльності ВРУ" передбачено 428 475 тис. грн., видатки спеціально фонду складають 4 162 тис. грн.

На реалізацію бюджетної програми "Висвітлення діяльності ВРУ через засоби телебачення і радіомовлення та фінансова підтримка видання газети "Голос України" та журналу "Віче" передбачені асигнування у сумі 47 921,5 тис. грн.

Можливо, коштів платників податків варто платити рівно стільки, наскільки працює парламент? Зарплату з бюджету мали би отримувати працівники Апарату, які забезпечують діяльність Верховної Ради, відповідно, в тих межах, які необхідні для того, щоб депутати де-факто працювали, як бачимо, 4 повноцінні пленарні дні на місяць!

Таким чином, майже з мільярду передбачених у Держбюджеті коштів, можна буде зекономити щонайменше половину!

Тому переконаний, що в дискусії навколо бюджету-2017 для того, щоб профінансувати більш нагальні соціально-гуманітарні програми, можна було би перевести діяльність народних депутатів на громадські засади і зекономити серйозні кошти.

Читайте все новости по теме "Политический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги