Верховну Раду треба або розпустити, або перевести на громадські засади!

Верховну Раду треба або розпустити, або перевести на громадські засади!

Не секрет, що останнім часом прихильників розпуску нинішнього парламенту стає все більше і більше. Натомість головним аргументом проти цього є те, що розпуск парламенту може призвести до загострення суспільно-політичної ситуації, чим нібито може скористатися Росія чи Путін.

Видео дня

Зважаючи на це, я пропоную, як мінімум, на 2017 рік здійснити більш еволюційний хід: перевести діяльність депутатів Верховної Ради на громадські засади.

Справа в тому, що Голова ВР щоденно скаржиться, що народні депутати прогулюють пленарні засідання, і він змушений по 10 разів ставити на голосування законопроекти. Як говорить заступник Голови ВР, лише 5% з усієї кількості зареєстрованих законопроектів розглядаються у сесійній залі, а абсолютна більшість – нікому не потрібна. Як кажуть решта українців, більш непрофесійного та безвідповідального парламенту за нинішній, в Україні ще не було…

Тож, виникає питання: навіщо тоді виділяти майже мільярд гривень на утримання такої Верховної Ради у наступному році?!

Як йдеться у проекті Державного бюджету на 2017 рік, видатки для апарату Верховної Ради передбачені у сумі 987 815,1 тис. грн. За бюджетною програмою "Здійснення законотворчої діяльності ВРУ" видатки передбачені в обсязі 511 418,6 тис. грн., тобто – більше півмільярда грн.

За бюджетною програмою "Обслуговування та організаційне, інформаційно-аналітичне, матеріально-технічне забезпечення діяльності ВРУ" передбачено 428 475 тис. грн., видатки спеціально фонду складають 4 162 тис. грн.

На реалізацію бюджетної програми "Висвітлення діяльності ВРУ через засоби телебачення і радіомовлення та фінансова підтримка видання газети "Голос України" та журналу "Віче" передбачені асигнування у сумі 47 921,5 тис. грн.

Можливо, коштів платників податків варто платити рівно стільки, наскільки працює парламент? Зарплату з бюджету мали би отримувати працівники Апарату, які забезпечують діяльність Верховної Ради, відповідно, в тих межах, які необхідні для того, щоб депутати де-факто працювали, як бачимо, 4 повноцінні пленарні дні на місяць!

Таким чином, майже з мільярду передбачених у Держбюджеті коштів, можна буде зекономити щонайменше половину!

Тому переконаний, що в дискусії навколо бюджету-2017 для того, щоб профінансувати більш нагальні соціально-гуманітарні програми, можна було би перевести діяльність народних депутатів на громадські засади і зекономити серйозні кошти.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...