Тепер без паспорта: нові правила обміну валют в Україні

7.6т

Національний банк України дозволив українцям з 10 серпня цього року здійснювати продаж готівкової іноземної валюти банківським і фінансовим установам на суму, яка менша в еквіваленті, ніж 150000 гривень без пред’явлення будь-яких документів. Це означає, що відтепер не потрібно при здійснені обміну іноземної валюти на гривню в межах 150000 гривень в банках та пунктах обміну валют надавати якісь документи.

Нагадаю, що до сьогодні українці при здійснені обміну іноземної валюти на гривню діяли за такими правилами:

- в межах 15000 гривень - були зобов’язані надавати документ, що посвідчує особу,та вказувати в квитанції прізвище, ім’я та по батькові;

- в межах від 15000 до 150000 гривень – окрім прізвища, ім’я та по батькові, потрібно було вказувати громадянство, серію та номер паспорту, дату видачі та дані органу, що його видав;

- від 150000 гривень – потрібно було вказувати ідентифікаційний номер і надавати копію паспорту.

Відтак, з 10 серпня 2016 року при здійснені обміну іноземної валюти на гривню до 150000 гривень надавати інформацію про себе та документи буде вже не потрібно. При перевищенні цього ліміту, обмеження залишаються (потрібен ідентифікаційний номер і паспорт).

Що стосується зворотної операції – купівля іноземної валюти українцями. Все залишається без змін. Обмеження продовжує діяти - не більше 12 тис. грн. в еквіваленті на одну особу в одній банківській установі за день.

Зробимо висновок. Звичайно, зміни Національного банку України є мінімальними. Проте цей крок в правильному напрямку, направленому на лібералізацію порядку валютно-обмінних операцій. Позитивом цих змін буде скорочення часу самої операції, і в деяких випадках це допоможе зберегти нерви учасників обмінних операцій. Адже часто можна бути свідком, як люди відмовляються надавати паспортні данні при обміні валют, доказуючи свою правоту та посилаючись на конфіденційність персональних даних.

До речі ці зміни, в деякій мірі, зменшать виток персональних даних українців.

Читайте все новости по теме "Экономический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Наши блоги