Куди здати аналізи на українця?

14.1т

Іноді думаєш, для чого навчатися на історичному факультеті, коли можна просто книжечку прочитати. Або для чого вивчати біологію та хімію, бовканеш щось про генетику, а згодом перепросиш. А тебе візьмуть та й оближуть такі самі "толерантні" до ксенофобії Сходу України співгромадяни.

А тепер по поличкам. Аби двічі не вставати. Після тривалої боротьби з ногайськими та іншими кочовими народами на території сучасних Луганської, Донецької, Дніпровської області, найпершими системними колонізаторами 17 століття були українські запорозькі козаки. Саме вони заснували абсолютну більшість відомих нам і донині поселень на території цих областей.

Спроби колонізації Москвою територій Середнього Дінця були неуспішними аж до самого 18 століття. Й то, козацькі сторожі та промисли переважно населялися українськими селянами та козаками.

Станом на 1897 рік (за офіційними даними перепису) в Катеринославській губернії мешкало 68,9% українців та 17,2% росіян. Причому, більшість росіян були чоловічої статі, оскільки велика частка була сезонними працівниками.

Більшість населення Катеринославської губернії (варто враховувати, що там був чималий шмат нинішньої Ростовської області) походили з Полтавської, Таврійської, Херсонської губерній та території війська Донського. Зокрема, мій прадід та прабабка по лінії батька походили з Херсонської області.

Навіть зважаючи на Голодомор 1932-1933 років, 1946-1947 років, немає ніяких достовірних даних про те, що росіян спеціально привозили на Донеччину та Луганщину й у такий спосіб змінювали кількість конкретної етнічної групи.

Але, українці, греки, німці і не тільки вони, записували своїх дітей росіянами. Чому я маю не один приклад. З різних міркувань. Від страшних до огидних.

Можна вірити в генетику. Я вірю в відсутність освіти у пана міністра й почуття міри.

Перед тим, як пашталакати про генетику, пан міністр мав би прозвітувати, в який спосіб функціонувала українська культура протягом останніх 26 років на Донеччині та Луганщині. Як під його суперовим керівництвом розквітла й забуяла українська культура. Як постали нові осередки культури й за чий рахунок. Думаю, у мене таке право як мінімум є.

Якщо Україна належить ніщукам й поділяє його точку зору, тоді я - не Україна. Краще вже еміграція й чужий паспорт, ніж терпіти цю внутрішню ксенофобію. І так, я на чверть греко-елін, нащадок тих, кого силою переселили з Криму до Приазов'я за часів Катерини. Куди здати аналізи на українця? В міністерство культури?

Читайте все новости по теме "Политический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги