УкрРус

Куди здати аналізи на українця?

15.7т

Іноді думаєш, для чого навчатися на історичному факультеті, коли можна просто книжечку прочитати. Або для чого вивчати біологію та хімію, бовканеш щось про генетику, а згодом перепросиш. А тебе візьмуть та й оближуть такі самі "толерантні" до ксенофобії Сходу України співгромадяни.

А тепер по поличкам. Аби двічі не вставати. Після тривалої боротьби з ногайськими та іншими кочовими народами на території сучасних Луганської, Донецької, Дніпровської області, найпершими системними колонізаторами 17 століття були українські запорозькі козаки. Саме вони заснували абсолютну більшість відомих нам і донині поселень на території цих областей.

Спроби колонізації Москвою територій Середнього Дінця були неуспішними аж до самого 18 століття. Й то, козацькі сторожі та промисли переважно населялися українськими селянами та козаками.

Станом на 1897 рік (за офіційними даними перепису) в Катеринославській губернії мешкало 68,9% українців та 17,2% росіян. Причому, більшість росіян були чоловічої статі, оскільки велика частка була сезонними працівниками.

Більшість населення Катеринославської губернії (варто враховувати, що там був чималий шмат нинішньої Ростовської області) походили з Полтавської, Таврійської, Херсонської губерній та території війська Донського. Зокрема, мій прадід та прабабка по лінії батька походили з Херсонської області.

Навіть зважаючи на Голодомор 1932-1933 років, 1946-1947 років, немає ніяких достовірних даних про те, що росіян спеціально привозили на Донеччину та Луганщину й у такий спосіб змінювали кількість конкретної етнічної групи.

Але, українці, греки, німці і не тільки вони, записували своїх дітей росіянами. Чому я маю не один приклад. З різних міркувань. Від страшних до огидних.

Можна вірити в генетику. Я вірю в відсутність освіти у пана міністра й почуття міри.

Перед тим, як пашталакати про генетику, пан міністр мав би прозвітувати, в який спосіб функціонувала українська культура протягом останніх 26 років на Донеччині та Луганщині. Як під його суперовим керівництвом розквітла й забуяла українська культура. Як постали нові осередки культури й за чий рахунок. Думаю, у мене таке право як мінімум є.

Якщо Україна належить ніщукам й поділяє його точку зору, тоді я - не Україна. Краще вже еміграція й чужий паспорт, ніж терпіти цю внутрішню ксенофобію. І так, я на чверть греко-елін, нащадок тих, кого силою переселили з Криму до Приазов'я за часів Катерини. Куди здати аналізи на українця? В міністерство культури?

Присоединяйтесь к группам "Обозреватель Блоги" на Facebook и VKontakte, следите за обновлениями!

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Наши блоги