УкрРус

В грудні ми маємо побачити зростання пенсій

13.4т

Відповідно до "норм справедливості" українці б мали мати закон, відповідно до якого щороку б відбувалося осучаснення пенсій. Воно могло б відбуватися до формули індекс-інфляція або ж відповідно до зростання середньої заробітної плати. Та у зв’язку із тим, що єдиний соціальний внесок в Україні сплачують відповідно до отриманої заробітної плати, то ми (Реанімаційний пакет реформ) запропонували уряду, аби осучаснення пенсій відбувалося в залежності від того, як зростає середня заробітна плата по Україні.

Гадаю, індексація мала б відбуватися, відповідно до надходжень усіх прошарків населення. Наприклад, ті, хто справедливо сплачував внески до пенсійного фонду і яким нараховують відносно велику пенсію, нині обмежені фінансовою межею до 10 тисяч гривень. Та так бути б не мало: індексація повинна охоплювати всі категорії пенсіонерів.

На сьогодні джерел для такого осучаснення пенсій в Україні нема, тому ми фінансуємо ці виплати завдяки додатковим джерелам надходжень. (До прикладу, нещодавно Кабмін анонсував, що шукає можливості і додатковий фінансовий ресурс для перерахунку всіх пенсій з урахуванням нинішніх реалій).

Та незалежно від того, яка б складна ситуація із державним бюджетом не склалась, індексація у 2016 році повинна відбутися двічі на рік: у травні і грудні (таку ініціативу започаткувала ще колишній міністр фінансів Наталія Яресько). Тому як тільки нинішній уряд віднайде компенсатори (а вони мають бути, адже першопочатково закладені бюджетом), в грудні ми маємо побачити зростання пенсій. Та про те, яким чином між категоріями пенсіонерів будуть розподіляти ці кошти – говорити ще рано.

Присоединяйтесь к группам "Обозреватель Блоги" на Facebook и VKontakte, следите за обновлениями!

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Подписывайся на "Обозреватель" в Facebook Messenger, чтобы быть в курсе главных событий Украины и мира https://m.me/obozrevatel

Наши блоги