"Осучаснення пенсій": чого очікувати українцям восени?

10.1т

Віце-прем'єр України Павло Розенко заявив, що уряд восени планує "осучаснити" пенсії від 1300 до 3000 гривень. Для мене цей термін – загадка. Гадаю, Розенко мав на увазі перерахунок прожиткового мінімуму при існуючих нині реальних цінах на товари та послуги. Від нього ж відбуватиметься перерахунок соціальних платежів, які нині базуються на соціальному мінімумі.

Останнє "осучаснення" (перерахунок базового показника прожиткового мінімуму) в Україні відбувався не менше п’яти-семи років тому. Відтак, нинішні стандарти зовсім не відповідають дійсності, позаяк закріплені на нереальних цінах на товари та послуги.

Окрім того, з 1 липня в Україні було скасовано оподаткування пенсій для більш ніж 300 тисяч пенсіонерів. Для тих, хто був платниками податку на пенсію це означає звільнення від податку. Відтак, у цих пенсіонерів з'явилася можливість мати додаткові кошти для особистого користування і підвищення рівня добробуту. Для бюджету України це оподаткування приносило невеликі надходження, тому й нині загальний економічних стан не зазнає суттєвих втрат.

Зазначу, що взагалі введення цього податку на пенсії попереднім урядом України було неправильним: ні з точки зору податково-бюджетної політики, ні з точки зору соціально-економічного становища пенсіонерів нашої країни.

Читайте все новости по теме "Экономический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости