Відставка генерального прокурора України виглядає зовсім не так, як очікували прихильники звільнення Віктора Шокіна. За кілька годин до голосування в парламенті все ще чинний генеральний прокурор скоротив посаду свого заступника - прокурора Одеської області Давида Сакварелідзе, пише Віталій Портніков для espreso.tv.

При цьому Сакварелідзе не просто звільненийо - вигнано з Генеральної прокуратури з цілим букетом звинувачень, які навряд чи дають змогу сподіватися на його повернення. Ясно, що таке гучне звільнення - а воно виявилось практично останнім рішенням Віктора Шокіна - не могло відбутися без узгодження з главою держави. Як, втім, ясно й те, які цілі воно переслідує.

З одночасним відходом Шокіна і Сакварелідзе Генеральна прокуратура ще більшою мірою, ніж до сьогоднішнього рішення парламенту про звільнення глави відомства, стає органом, лояльним до президентської адміністрації.

З одного боку, Петро Порошенко не буде чути в Вашингтоні претензій щодо низьких темпів боротьби Генеральної прокуратури з корупцією. З іншого - президент не може нести персональну відповідальність за те, що парламент не затверджує внесені ним на посаду генерального прокурора кандидатури.

А таких кандидатур - в умовах розламу в парламенті і відсутності єдності між фракціями умовної коаліції - може бути більш ніж достатньо. І весь цей час прокуратурою керуватиме виконуючий обов'язки генерального прокурора.

Виконуючий обов'язки, якого можна хвалити за боротьбу з корупцією - він же намагається! Але і не можна лаяти - він же виконуючий обов'язки!

Але є і ще одна важлива обставина сьогоднішніх рішень по прокуратурі. Конфлікт між президентом України і колишнім президентом Грузії став доконаним фактом - що б там не говорили його учасники.

З відставкою Давида Сакварелідзе Київ відновив контроль над прокуратурою Одеської області, який до сьогодні фактично знаходився в руках команди глави місцевої адміністрації. Це означає, що проблеми можуть бути і у самого Саакашвілі, і у голови місцевої поліції Гії Лорткіпанідзе, і у інших соратників одеського вигнанця.

Відставка Сакварелідзе - очевидний сигнал Саакашвілі: або він критикує тих, на кого йому вказують і не перетинає меж дозволеного - або прощається не тільки з посадою, а й з політичною перспективою в Україні. Тому що мотивація відставки Саакашвілі з поста глави адміністрації Одеської області може бути ще більш гучною і жорсткою, ніж мотивація відставки Сакварелідзе.

І тут цікаво вже не те, яким буде наступний крок Порошенка - а те, як відреагує Саакашвілі. Чи сприйме колишній президент Грузії сигнал президента України як виклик чи як керівництво до дії.

Читайте все новости по теме "Политический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости