На вістрі боротьби завжди активна частина громадян. Це люди, які позиціонують себе з Євромайданом, із тими, хто прагне змін і демократичного шляху розвитку. Ці люди вийшли на мирний протест і в них є чітка вимога – оприлюднити інформацію про стан із громадянствам одеського мера Труханова. Якщо підтвердиться інформація про його російське громадянство – має бути кримінальна справа, а Труханов має піти із своєї посади. Таку позицію підтримує не мала частина населення, просто не всі виходять на пікети.

Одеса завжди була розділена навпіл. Оці частини "більше"-"менше" завжди були різні за своєю величиною. Нічого нового не відбувається. Такий розкол існує досі: є люди, які хочуть, щоб все було як було, така собі стабільність, і для них будь-яка влада є прийнятною. Інша частина суспільства визначилася ще два роки тому і вважає, що досягти змін можна лише активним втручанням.

Знову ж таки, треба розуміти, що Майдан в Києві і Майдан в Одесі – це різні Майдани. Бути патріотом у Києві легше, ніж бути патріотом в Одесі. Так було тоді і так є зараз. На всі ці ідеологічні речі накладається ще й війна і економічна дестабілізація. Тому більша частина населення схиляється до точки зору "не зачіпайте нас, хай буде все погано, але прогнозовано погано".

Друге. Ми дуже часто вимагаємо від Президента, щоб він втручався і звільняв прокурорів, а глава Одеської області має звільнити мера. Вплив Саакашвілі, безумовно є. Він взагалі задав тренд у публічній політиці. Не боїться бути смішним, дивним, може посеред ночі приїхати перевіряти контейнери. Його точка зору підтримується великою кількістю людей. Але є люди, які сприймають його скептично. Саакашвілі справді не належить до жодних фінансово-політичних груп і з цієї точки зору для Одеси це плюс.

З точки зору командної гри є купа претензій. Якщо називати речі своїми іменами, то Саакашвілі політик. А всі політики популісти. Це нормально. Вони кажуть те, що від них хочуть почути. Але має бути команда, яка виконує ті речі і впливає на ті процеси, про які говорить політик. І тут є питання і перепони. Чимало людей із команди Саакашвілі не розуміють, де вони опинилися, не знають, що відбувається в Одесі, хто кому хто. І дуже часто проблеми саме від цього. З іншого боку людині потрібен рік, щоб вона зрозуміла, де опинилися. Але зараз у нас нема на це часу.

Читайте все новости по теме "Политический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости