Справа Насірова: Україна вже не буде такою, як вчора

Справа Насірова: Україна вже не буде такою, як вчора

Я не збираюсь звинувачувати чи виправдовувати голову ДФС - це виключні повноваження суду.

Але кілька моментів хочу відзначити.

1. Зміни в роботі ДФС за останні роки мені довподоби. Є багато недоліків (а часом - і зловживань), але загальний рух до прозорості і чесності простежується.

2. Я поділяю підходи Насірова до суттєвого підвищення мінімальної зарплати і до поступового перетворення ФОПів із "внутрішніх офшорів" на справжніх "спрощенців".

3. Надання відстрочок з оплати податків - дуже давня і поширена практика. Часто без неі не обійтися в наших умовах. Наприклад, один із заводів, якими я опікуюсь, близько 90% продукціі продає у Європу. Тобто, я сьогодні сплачую ПДВ, закуповуючи сировину і матеріали. Через місяць відвантажую продукцію і отримую оплату. А ще через два місяці отримую відшкодування ПДВ. Розрив - у три місяці. Рідко яке виробництво може витримати таке заморожування обігових коштів.

(Сказане не означає, що відстрочки фірмам Онищенка надавались без порушень)

4. Мене радує, що в цій історії НАБУ проявило себе як структура, незалежна від традиційних груп впливу. До 2014 року всі силові структури і більшість судів керувалися з кабінету Президента.

Потім впливи розділились - прокуратура, служба безпеки і частинка судів лишились у Президента; поліція - у Яценюка і Авакова. Частина суддів взагалі пішла у неконтрольване плавання.

Очевидно, що Порошенка з Аваковим і Ко щось дуже сильно об'єднує (на моє переконання - деякі фрагменти Революції Гідності). Тому між їхніми силовиками встановився певний нейтралітет і система законсервувалася.

НАБУ розпломбувала цю "консерву".

Чим би не завершилась справа Насірова - Україна вже не буде такою, як вчора.

Повільно і з втратами, але ми рухаємось до верховенства права і сили закону.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Политический блогЭкономический блогРоман Насиров